fbpx

Kliinik

Ilukirurgia ja Päevakirurgia

Ilukirurgia on juba päris pika ajalooga tegevusvaldkond. Kuigi tegemist on kirurgilise sekkumisega on see siiski ajast aega väga populaarne ja nõutud teenus. Paljudel juhtudel on see inimese elukvaliteeti tõstev ja uutes ettevõtmistes toetav.

VALI TEENUS

RINDADE SUURENDAMINE

Ükski harjutus ega hormoonravi ei anna väikeste rindade suurendamisel tegelikku kestvat efekti. Pikaajalise püsiva toimega kirurgiline suurendamine on tänapäeval tänu proteesidele võimalik. Erineva suuruse ja kujuga proteeside seast saate valida oma rinna suurendamiseks sobiva, arvestada tuleb aga keha proportsioonide ja naha elastsusega. Rindade suurendamisel liiga suure proteesiga võib tulemus olla ebaloomulik ja mitteharmooniline

Rindade suurendamise operatsiooni patsiendid on valdavalt naised, kelle rinnad on sünnituste järgselt lõtvunud ja kes soovivad taastada rindade vormikust. Kuid ka noored naised, kellel on liiga väike rind.

• RINNAPROTEES EI TAKISTA TEID TULEVIKUS LAST IMETAMAST
• EI OLE TÕESTATUD, ET RINNAVÄHK VÕIKS OLLA PROTEESIDEST TINGITUD

Seda operatsiooni teeme ÜLDNARKOOSIS. Anesteesiameetodi valikul uurime eelnevalt patsiendi tundlikkust. 

Edasi loe siit

RINDADE KORRIGEERIMINE

Rinda saab korrigeerida mitmel erineval viisil. Nii proteesiga kui ilma, sõltub olemasolevast materjalist. Kõige tervislikum ja vähem traumaatilisem viis on rinna korrigeerimine spetsiaalse proteesiga. Seda moodust ei saa kasutada aga iga patsiendi puhul. Rind ei tohi olla väga lõtvunud ja muidugi ei tohi rind olla suur ja mis kõige tähtsam, patsiendile peab rinna suurendamine olema vastuvõetav.

Teine viis on suurendada rinda ja tõsta areaali. Armid jäävad rinnaareaali ümber. Ka selleks peab olema sobiv patsient kelle rind ei tohiks olla liiga lõtvunud ja suur, kui just suurt rinda ei taheta.

Kolmas viis, kui rind ei ole väga suur aga rinnakudet on küllalt palju, tehakse areaali ümber lukuaugu kujuline sisselõige, mille kaudu paigutatakse kudesid ümber, eemaldatakse üleliigne lõtvunud nahk, tõstetakse areaali.

Neljas viis, ankrukujuline lõige, mis laieneb allapoole ja järgib rinnaalust volti – seega kolm sisselõiget. Rindadest eemaldatakse ülemäärane nahk ja koed paigutatakse ümber.

Edasi loe siit

RINDADE VÄHENDAMINE

Nii nagu liiga väike rind teeb naistele meelehärmi, nii ka liiga rinnakad naised ei tunne oma varandusest rõõmu. Suur rind põhjustab kaela- ja seljavalusid ja mõjub halvasti rühile. Samuti lõtvub ja vananeb suur rind kiiremini ja peale laste sünnitamist ja imetamisi ei tunne suure rinna omanik ennast enam nii ihaldusväärsena kui tahaks. Ainsaks probleemi lahenduseks saame pidada rindade vähendamise operatsiooni. Seda soovitame aga neile naistele, kellel hiljem pole plaanis sünnitada ja imetada, sest kuna vähendatakse rinnanääret, võib olla hilisem rinnaga toitmine võimatu.

Operatsioonil tehakse areaali ümber ankrukujuline sisselõige, mis laieneb allapoole ja järgib rinnaalust volti – seega kolm sisselõiget. Rindadest eemaldatakse ülemäärane rasvkude, nahk ja rinnanäärmekude. Nibu koos nibuväljaga teisaldatakse uude kohta ja vajadusel vähendatakse nendegi suurust. Kujundamaks rinnale uut kontuuri, tuuakse endise areooli ümbruse nahk mõlemalt poolt rinda alla ja nibuvälja ümber ning õmmeldakse kinni. 

Edasi loe siit

GÜNEKOMASTIA

Günekomastia ehk meeste rinnanäärmete suurenemine on märk östrogeenide ja androgeenide omavahelise suhte häirest: östrogeeni mõju on kas liiga või suhteliselt suur. Noorukite günekomastia seostub enamasti puberteediga ja selle järelkajadega, vanematel meestel aga tavaliselt erinevate haiguste ja nende raviga. Kokkuvõttes on günekomastia väga tavaline leid tervetel, iseäranis tüsedatel meestel. Sellel on kliiniline tähendus ainult juhul, kui rinnad kasvavad kiiresti, on hellad või on selgelt suured (läbimõõt > 4 cm). Günekomastia põhjuse väljaselgitamine on keerukas, sest sageli on haigusnähu põhjustaja patsiendi uurimise ajal juba kadunud, järele on jäänud ainult haigusnäht ning sellest on saanud märkimisväärne iluprobleem.

ENNE OPERATSIOONI
Alati on vajalik pidada nõu kliiniku arstiga, kes informeerib Teid günekomastia operatsioonist ja selle käigust, järelravist ning võimalikest riskidest. Koostöös arstiga otsitakse Teile sobiv võimalus probleemse piirkonna raviks. 

Edasi loe siit

LIPOSUKTSIOON

Liposuktsioon ehk rasvaimu on operatsioon, mille käigus eemaldatakse nahaalune rasvkude kirurgiliselt kohtadest, mis tavalisele dieedile kergesti ei allu. Rasvarakkude arv inimese kehas on looduslikult konstantne ja seda muuta saab ainult kirurgilisel teel. Võrreldes sportimise ja dieedipidamisega on rasvaimu toime erinev.

Teie naha alla viiakse väikese lõike kaudu metalltoru, mille korduva liigutamisega purustatakse rasvkoe gloobulid. Seejärel eemaldatakse nad vaakumiga läbi metalltoru. Salenemine toimub eemaldatud rasva ja selle tagajärjel “suureks jäänud” naha kokkutõmbumise tulemusena. 

Edasi loe siit

AJAKAVA

Üldnarkoosi puhul ei tohi süüa ega juua 6-8 tundi.
Olenevalt piirkonnast 40 min kuni 1,5 tundi operatsioonil
1 ööpäev meditsiiniõe järelvalve all kliinikus
3-4 päeva töölt ära
1-2 nädalat – tervenemine, naasmine normaalsesse elurütmi (sh. seks) 3-4 nädalat – täielik taastumine, sportimine

ENNE OPERATSIOONI SOOVITAME:

4×500 mg C-vitamiini päevas 1 kuu vältel – vähendab oluliselt verevalumite riski; LPG ja lümfimassaaži seeriat

Planeeritud operatsiooni korral tuleb maksimaalse ohutuse tagamiseks rasestumisvastased vahendid kuni operatsiooni läbimiseni ära jätta. Operatsioonikuul, peale menstruatsiooni vahendeid mitte enam kasutada. Uuestijätkata kasutamist peale operatsiooni järgnenud menstruatsiooni.

ENNE OPERATSIOONI KAKS NÄDALAT JA PÄRAST OPERATSIOONI KOLM NÄDALAT VÄLTIGE ASPIRIINI!

PÄRAST OPERATSIOONI SOOVITAME:

KANDA KOMPRESSIOONPESU kolm nädalat 24 tundi;
2 nädala möödudes soovitame LPG vaakummassaaži, see on kogu maailmas ilukirurgide poolt soovitatuim meetod peale rasvaimu.

OPERATSIOONI JÄRGSED VISIIDID:
Peale vahetut operatsioonijärgset kontrolli kannate Te sidemeid umbes 1 nädal. Kompressioonriideid on soovitav kanda 3-6 nädalat.

ENNE OPERATSIOONI KAKS NÄDALAT JA PÄRAST OPERATSIOONI KOLM NÄDALAT VÄLTIGE ASPIRIINI!

KÕHUPLASTIKA

Selle operatsiooniga aitame neid naisi, kellel on rasedusjärgne kõhulihaste väljavenimise probleem või isegi lihaste katkemise juhtum (diastaas), samuti kui probleemiks on veninud lihased ja rebenenud armidega nahk üheaegselt koos rasvaladestusega kõhul või armide puhul pärast keisrilõiget või emakaeemaldust. Sobivateks Patsientideks on ka suure kehakaalu languse järel lõtvunud kõhunahaga patsiendid.

Seda operatsiooni teeme vaid ÜLDNARKOOSIS. Sobivaima anesteesiameetodi määrab meie kliiniku arst-anestesioloog vestluses Teiega enne operatsiooni. Üldnarkoosi järel on kohustuslik vähemalt ühe ööpäeva veetmine meie kliinikus hoolitseva personali silma all. Üldnarkoosi puhul on vajalik anestesioloogile esitada: EKG, veenivere- ja uriinianalüüside vastused, mis tulevad teostada mitte varem kui 10 päeva ennem operatsiooni.

AJAKAVA

Üldnarkoosi puhul ei tohi enne operatsiooni süüa ega juua 6-8 tundi Umbes 2- 5 tundi operatsioonil
1- 2 ööpäeva meie kliinikus õe järelvalve all
5- 10 päeva töölt ära
4- 5 nädalat – tervenemine, naasmine normaalsesse elurütmi (sh. seks) 6- 8 nädalat – täielik taastumine, sportimine
6 kuud – parimate tulemuste ilmnemine

ENNE OPERATSIOONI SOOVITAME

• 500 mg C-vitamiini 4 x päevas 1 kuu vältel – vähendab oluliselt verevalumite riski, § lümfimassaaži seeriat

ENNE OPERATSIOONI KAKS NÄDALAT JA PÄRAST OPERATSIOONI KOLM NÄDALAT VÄLTIGE ASPIRIINI!

PÄRAST OPERATSIOONI SOOVITAME

• kanda kompressioonpesu 24 tundi päevas kolm nädalat, § lümfimassaaži seeriat

ENNE OPERATSIOONI KAKS NÄDALAT JA PÄRAST OPERATSIOONI KOLM NÄDALAT VÄLTIGE ASPIRIINI!

OPERATSIOONIJÄRGSED VISIIDID:
Peale vahetut operatsioonijärgset kontrolli kannate Te plaastrit umbes 2 nädalat. Haavaõmblused eemaldatakse umbes 14-16 päeva möödudes.

OPERATSIOONIKS VALMISTUMINE

NÕUANDED OPERATSIOONIKS VALMISTUMISEKS…

OPERATSIOONIKS ON VAJA VALMISTUDA NII VAIMSELT KUI FÜÜSILISELT:
* Operatsiooni eelsel ajal ja operatsiooni ajaks tuleb olla täielikult terve, ilma palavikuta ja muude haigusnähtudeta. Eeloperatiivses perioodis lisandunud või eelnenud visiitidel mainimata jäänud tervisehäiretest tuleb kindlasti informeerida kirurgi või teda esindavat isikut. Tervisehäirete hulka kuulub ka allergia või ülitundlikus mistahes ainete või olukordade suhtes.
* Loobuge suitsetamisest; suitsetamine tekitab vahel lisaks tervise nõrgenemisele ka haavaparanemise hälbeid. Suitsetamisest mitte loobumise korral võtate endale olulise hea tulemuse saavutamist takistada võiva riskifaktori (haava paranemine aeglasem, suurenenud oht põletike tekkeks jms);
* Piirake alkoholi tarbimist, 2 nädalat enne operatsiooni ärge tarbige seda üldse. Viimasest alkoholipruukimisest peab operatsioonipäeva hommikuks möödas olema vähemalt 24 tundi. Alkohol võib koostoimes manustatavate ravimitega osutuda ohtlikuks;

Edasi loe siit

OPERATSIOONIJÄRGNE TAASTUMINE

KAKS NÄDALAT ENNE JA KOLM NÄDALAT PÄRAST OPERATSIOONI VÄLTIGE ASPIRIINI ja teisi verd vedeldavaid medikamente!

PÄRAST OPERATSIOONI SOOVITAME:
* Vältige nii palju kui võimalik kurnavaid tegevusi;
* Kui teile on soovitatud LPG massaaži siis sellega alustage 10 päeva möödumisel operatsioonist (10 seanssi paaripäevase vahega);

ERINEVATE OPERATSIOONIDE PUHUL ON TAASTUMISE JA PARIMATE TULEMUSTE ILMNEMISE AEG ERINEV

Kõikide operatsioonide järgselt on kohustuslik, parima võimaliku tulemuse  kindlustamiseks)  spetsiaalpesu kandmine (hangime selle teile)

OPERATSIOONIST LOOBUMISE VÕI OPERATSIOONIAJA EDASI LÜKKAMISE KORRAL PALUME KOHESELT INFORMEERIDA KLIINIKUT