fbpx

Kliinik

Ilukirurgia ja Päevakirurgia

Ilukirurgia on juba päris pika ajalooga tegevusvaldkond. Kuigi tegemist on kirurgilise sekkumisega on see siiski ajast aega väga populaarne ja nõutud teenus. Paljudel juhtudel on see inimese elukvaliteeti tõstev ja uutes ettevõtmistes toetav.

VALI TEENUS

RINDADE SUURENDAMINE

Ükski harjutus ega hormoonravi ei anna väikeste rindade suurendamisel tegelikku kestvat efekti. Pikaajalise püsiva toimega kirurgiline suurendamine on tänapäeval tänu proteesidele võimalik. Erineva suuruse ja kujuga proteeside seast saate valida oma rinna suurendamiseks sobiva, arvestada tuleb aga keha proportsioonide ja naha elastsusega. Rindade suurendamisel liiga suure proteesiga võib tulemus olla ebaloomulik ja mitteharmooniline

Rindade suurendamise operatsiooni patsiendid on valdavalt naised, kelle rinnad on sünnituste järgselt lõtvunud ja kes soovivad taastada rindade vormikust. Kuid ka noored naised, kellel on liiga väike rind.
• RINNAPROTEES EI TAKISTA TEID TULEVIKUS LAST IMETAMAST
• EI OLE TÕESTATUD, ET RINNAVÄHK VÕIKS OLLA PROTEESIDEST TINGITUD

Seda operatsiooni teeme ÜLDNARKOOSIS. Anesteesiameetodi valikul uurime eelnevalt patsiendi tundlikkust. Sobivaima anesteesiameetodi määrab meie kliiniku arst-anestesioloog vestluses Teiega enne operatsiooni. Üldnarkoosi puhul vajalikud: EKG, veenivere- ja uriinianalüüside vastused anestesioloogile esitamiseks.

OPERATSIOONIJÄRGSEL HOMMIKUL vahetatakse sidemed, jääb vaid haava kattev väike plaaster ja rinda toetav spetsiaalne rinnahoidja. Haavaõmblused eemaldatakse umbes 10 päeva pärast.

Endoproteesimisel tekib tüsistusi harva ja nad on väheohtlikud. Üliharva võib tekkida organismi äratõukereaktsioon proteeside suhtes.

Planeeritud operatsiooni korral tuleb maksimaalse ohutuse tagamiseks rasestumisvastased tabletid kuni operatsiooni läbimiseni ära jätta. Operatsioonikuul, peale menstruatsiooni tablette mitte enam võtta. Uuestijätkata võtmist peale operatsiooni järgnenud menstruatsiooni. Seda juhul kui kirurgi ei anna teistsuguseid soovitusi.

AJAKAVA
Enne lõikust ei tohi süüa ega juua 6-8 tundi.
Umbes 2 tundi operatsioonil
1 ööpäev viibimine meditsiiniõe järelvalve all
4-5 päeva töölt ära
3-4 nädalat – tervenemine, naasmine normaalsesse elurütmi (sh. seks)
4-6 nädalat – täielik taastumine, sportimine
2-3 kuud – parimate tulemuste ilmnemine

ENNE OPERATSIOONI KAKS NÄDALAT JA PÄRAST OPERATSIOONI KOLM NÄDALAT VÄLTIGE ASPIRIINI!

ENNE OPERATSIOONI SOOVITAME:
• 500 mg C vitamiini 4 x päevas 1 kuu vältel – vähendab oluliselt verevalumite teket,
• LPG lümfimassaažiseeriat 1 kuu enne operatsiooni

PEALE OPERATSIOONI SOOVITAME:
• soovitame ka LPG lümfimassaaži (3 nädala möödumisel operatsioonist 10 seanssi paaripäevase vahega)
PÄRAST OPERATSIOONI KEELATUD:
• 1 kuu jooksul teha rasket füüsilist tööd, tegeleda aktiivse spordiga (nt. aeroobika, jõusaal), tornist vette hüpata
• 1 kuu jooksul tõsta raskusi
• 12 kuu vältel PEAB hoiduma rasestumisest
• 1 kuu vältel hoiduda mammograafia uuringust

Kaitske haavu päikese eest! Värsked armid võivad päikese tõttu pigmenteeruda.

RINDADE KORRIGEERIMINE

Rinda saab korrigeerida mitmel erineval viisil. Nii proteesiga kui ilma, sõltub olemasolevast materjalist. Kõige tervislikum ja vähem traumaatilisem viis on rinna korrigeerimine spetsiaalse proteesiga. Seda moodust ei saa kasutada aga iga patsiendi puhul. Rind ei tohi olla väga lõtvunud ja muidugi ei tohi rind olla suur ja mis kõige tähtsam, patsiendile peab rinna suurendamine olema vastuvõetav.

Teine viis on suurendada rinda ja tõsta areaali. Armid jäävad rinnaareaali ümber. Ka selleks peab olema sobiv patsient kelle rind ei tohiks olla liiga lõtvunud ja suur, kui just suurt rinda ei taheta.

Kolmas viis, kui rind ei ole väga suur aga rinnakudet on küllalt palju, tehakse areaali ümber lukuaugu kujuline sisselõige, mille kaudu paigutatakse kudesid ümber, eemaldatakse üleliigne lõtvunud nahk, tõstetakse areaali.

Neljas viis, ankrukujuline lõige, mis laieneb allapoole ja järgib rinnaalust volti – seega kolm sisselõiget. Rindadest eemaldatakse ülemäärane nahk ja koed paigutatakse ümber. Nibu koos nibuväljaga teisaldatakse uude kohta. Kujundamaks rinnale uut kontuuri, tuuakse endise areooli ümbruse nahk mõlemalt poolt rinda alla ja nibuvälja ümber ning õmmeldakse kinni. Õmblused jäävad areooli ümber, vertikaalne õmblus nibu alla ja horisontaalne rinna alla. Pärast operatsiooni seotakse rinnad elastiksidemega.

Operatsiooniks vajalikud analüüsid (veri ja uriin) ei tohi olla teostatud mitte varem kui 10 päeva ennem operatsiooni.

Operatsiooni teeme üldanesteesias. Operatsioonile tuleb tulla söömata ja joomata. Operatsioon võib kesta 2 kuni 5 tundi. Peale seda ärkate anestesioloogi ja õe järelvalve all.

Kliinikusse tuleb jääda 1 kuni 2 ööks. Kliinikus viibimise hinna sees on kõik vajalik kliinikus viibimiseks.

Järgmisel hommikul, peale kosutavat hommikusööki, hooldatakse teie haavad, aidatakse selga spetsiaalrinnahoidja, räägitakse üksikasjalikult haavade hooldusest ja antakse kaasa kõik vajalik haava hooldamiseks koos vastava infolehega. Samuti lepitakse kokku järgnevad visiidid. Peale seda, lubatakse teid saatjaga lahkuda.

Planeeritud operatsiooni korral tuleb maksimaalse ohutuse tagamiseks rasestumisvastased vahendid kuni operatsiooni läbimiseni ära jätta. Operatsioonikuul, peale menstruatsiooni vahendeid mitte enam kasutada. Uuesti jätkata kasutamist peale operatsiooni järgnenud menstruatsiooni.

Soovitame hoida kaal stabiilne, kaalukõikumised mõjuvad rinnale alati halvasti.
Operatsioonipäeval ärge kasutage kosmeetikat. Nahk peab olema puhas ja terve, ilma mädapõletiku kolleteta.

Parimate tulemuste nimel loobuge suitsetamisest. Suitsetamine mõjub haavade paranemisele halvasti, samuti pärsib operatsioonijärgset taastumist. Ärge tarvitage operatsioonieelsel päeval alkoholi, samuti vältige alkoholi paranemisperioodil.

Arme tuleb peale operatsiooni kaitsta otsese päikesekiirguse eest ühe aasta jooksul. Arm võib pigmenteeruda ja see on pöördumatu. Peale operatsiooni on rinnad paistes, sageli ka küljed. Võib tõusta väike palavik, mis võib kesta nädala.

Peale operatsiooni vältige pingutust nõudvaid tegevusi. Haavade paranemiseni vältige sauna ja kuuma vanni 1 kuu jooksul. 6 kuud peale operatsiooni ei tohiks rasestuda Lõplik tulemus on näha 6 kuu kuni aasta pärast.

AJAKAVA :
Üldnarkoosis tehtava operatsiooni puhul ei tohi süüa ega juua 6-8 tundi enne lõikust.
Umbes 3- 5 tundi operatsioonil
1-2 ööpäev viibimine medõe järelvalve all
10-14 päeva töölt ära
2-3 nädalat – tervenemine, naasmine normaalsesse elurütmi (sh. seks)
6-8 nädalat – täielik taastumine, sportimine
6-8 kuud – parimate tulemuste ilmnemine

ENNE OPERATSIOONI SOOVITAME:
500 mg C vitamiini 4x päevas 1kuu vältel – vähendab oluliselt verevalumite teket,
VIADERMi kapslid 1x päevas 1 kuu vältel – annab nahale hea toonuse ja valmistab operatsiooniks ette, sisaldab kõiki haava kiireks paranemiseks vajalikke aineid
lümfimassaažiseeriat 1 kuu enne operatsiooni

PEALE OPERATSIOONI SOOVITAME:
kasutada edasi VIADERMI kapsleid 1 kuu vältel,
soovitame ka lümfi- ja punktmassaaži (3 nädala möödumisel operatsioonist 10 seanssi paaripäevase vahega)

ENNE OPERATSIOONI KAKS NÄDALAT JA PÄRAST OPERATSIOONI KOLM NÄDALAT VÄLTIGE ASPIRIINI JA MUID VERD VEDELDAVAID MEDIKAMENTE!

RINDADE VÄHENDAMINE

Nii nagu liiga väike rind teeb naistele meelehärmi, nii ka liiga rinnakad naised ei tunne oma varandusest rõõmu. Suur rind põhjustab kaela- ja seljavalusid ja mõjub halvasti rühile. Samuti lõtvub ja vananeb suur rind kiiremini ja peale laste sünnitamist ja imetamisi ei tunne suure rinna omanik ennast enam nii ihaldusväärsena kui tahaks. Ainsaks probleemi lahenduseks saame pidada rindade vähendamise operatsiooni. Seda soovitame aga neile naistele, kellel hiljem pole plaanis sünnitada ja imetada, sest kuna vähendatakse rinnanääret, võib olla hilisem rinnaga toitmine võimatu.

Operatsioonil tehakse areaali ümber ankrukujuline sisselõige, mis laieneb allapoole ja järgib rinnaalust volti – seega kolm sisselõiget. Rindadest eemaldatakse ülemäärane rasvkude, nahk ja rinnanäärmekude. Nibu koos nibuväljaga teisaldatakse uude kohta ja vajadusel vähendatakse nendegi suurust. Kujundamaks rinnale uut kontuuri, tuuakse endise areooli ümbruse nahk mõlemalt poolt rinda alla ja nibuvälja ümber ning õmmeldakse kinni. Õmblused jäävad areooli ümber, vertikaalne õmblus nibu alla ja horisontaalne rinna alla. Kui rinnad pole just ülemäära suured, siis saab mõne tehnikaga vältida vertikaalset õmblust. Areooli positsiooni muudetakse tavaliselt närvide ja veresoonte küljest eemaldamata, kuid eriti suurte rindade puhul tuleb seda siiski teha. Selline siirdamine muudab aga nibu ja nibuvälja püsivalt mittetundlikuks ja koos rinnanäärmete vähendamisega võib muutuda edaspidine imetamine võimatuks. Pärast operatsiooni seotakse rinnad elastiksidemega. Võidakse jätta päevaks sisse ka dreen.

ENNE OPERATSIOONI SOOVITAME:
• 500 mg C vitamiini 4x päevas 1kuu vältel – vähendab oluliselt verevalumite teket,
• VIADERMi kapslid (küsi administraatorilt) 1x päevas 1 kuu vältel – annab nahale hea toonuse ja
valmistab operatsiooniks ette,
• lümfimassaažiseeriat 1 kuu enne operatsiooni

Operatsiooniks vajalikud analüüsid tuleb teostada mitte varem kui 10 päeva ennem operatsiooni. Uuring rindadest võib olla teostatud varem.
Planeeritud operatsiooni korral tuleb maksimaalse ohutuse tagamiseks rasestumisvastased vahendid kuni operatsiooni läbimiseni ära jätta. Operatsioonikuul, peale menstruatsiooni vahendeid mitte enam kasutada. Uuesti jätkata kasutamist peale operatsiooni järgnenud menstruatsiooni.

SOOVITUSED:
• Soovitame hoida kaal stabiilne, kaalukõikumised mõjuvad rinnale alati halvasti.
• Operatsioonipäeval ärge kasutage kosmeetikat. Nahk peab olema puhas ja terve, ilma
mädapõletiku kolleteta.
• Parimate tulemuste nimel loobuge suitsetamisest. Suitsetamine mõjub haavade paranemisele
halvasti, samuti pärsib operatsioonijärgset taastumist.
• Ärge tarvitage operatsioonieelsel päeval alkoholi, samuti vältige alkoholi paranemisperioodil.
Operatsiooni teeme üldanesteesias. Operatsioonile tuleb tulla söömata ja joomata. Operatsioon võib kesta 2 kuni 4 tundi. Peale seda ärkate anestesioloogi ja õe järelvalve all.

Kliinikusse tuleb jääda 1 kuni 2 ööks. Kliinikus viibimise hinna sees on kõik vajalik kliinikus viibimiseks. Järgmisel hommikul, peale kosutavat hommikusööki, hooldatakse teie haavad, aidatakse selga spetsiaalrinnahoidja. Räägitakse üksikasjalikult haavade hooldusest ja antakse kaasa kõik vajalik haava hooldamiseks koos vastava infolehega. Samuti lepitakse kokku järgnevad visiidid.
Peale seda lubatakse teid saatjaga lahkuda.

AJAKAVA :
Üldnarkoosis tehtava operatsiooni puhul ei tohi süüa ega juua 6-8 tundi enne lõikust. Umbes 3- 4 tundi operatsioonil
1-2 ööpäev viibimine medõe järelvalve all
10-14 päeva töölt ära
2-3 nädalat -tervenemine, naasmine normaalsesse elurütmi (sh. seks) 6-8 nädalat – täielik taastumine, sportimine
6-8 kuud – parimate tulemuste ilmnemine
• Arme tuleb peale operatsiooni kaitsta otsese päikesekiirguse eest ühe aasta jooksul. Arm võib pigmenteeruda ja see on pöördumatu.
• Peale operatsiooni on rinnad paistes, sageli ka küljed. Võib tõusta väike palavik, mis võib kesta nädala.
• Peale operatsiooni vältige pingutust nõudvaid tegevusi.
• Haavade paranemiseni vältige sauna ja kuuma vanni.
• 6 kuud peale operatsiooni ei tohiks rasestuda.
Lõplik tulemus on näha 6 kuu kuni aasta pärast.

PEALE OPERATSIOONI SOOVITAME:
• kasutada edasi VIADERMI kapsleid 1 kuu vältel,
• soovitame ka lümfi- ja punktmassaaži (3 nädala möödumisel operatsioonist 10 seanssi
paaripäevase vahega)

ENNE OPERATSIOONI KAKS NÄDALAT JA PÄRAST OPERATSIOONI KOLM NÄDALAT VÄLTIGE ASPIRIINI JA MUID VERD VEDELDAVAID MEDIKAMENTE!

GÜNEKOMASTIA

Günekomastia ehk meeste rinnanäärmete suurenemine on märk östrogeenide ja androgeenide omavahelise suhte häirest: östrogeeni mõju on kas liiga või suhteliselt suur. Noorukite günekomastia seostub enamasti puberteediga ja selle järelkajadega, vanematel meestel aga tavaliselt erinevate haiguste ja nende raviga. Kokkuvõttes on günekomastia väga tavaline leid tervetel, iseäranis tüsedatel meestel. Sellel on kliiniline tähendus ainult juhul, kui rinnad kasvavad kiiresti, on hellad või on selgelt suured (läbimõõt > 4 cm). Günekomastia põhjuse väljaselgitamine on keerukas, sest sageli on haigusnähu põhjustaja patsiendi uurimise ajal juba kadunud, järele on jäänud ainult haigusnäht ning sellest on saanud märkimisväärne iluprobleem.

ENNE OPERATSIOONI
Alati on vajalik pidada nõu kliiniku arstiga, kes informeerib Teid günekomastia operatsioonist ja selle käigust, järelravist ning võimalikest riskidest. Koostöös arstiga otsitakse Teile sobiv võimalus probleemse piirkonna raviks. Arst kogub ka andmeid teie tervisliku seisukorra kohta. Ärge unustage nimetada ühtegi Teie tervisega seonduvat probleemi. Kui kõik on korras, saab määrata plaanilise operatsiooni aja. Günekomastia operatsioon tehakse tavaliselt rasvaimu meetodil mõne väikese nahasisselõike kaudu. Kui aga rinnanäärme kude on liiga kõva ja ”sõlmeline”, tuleb see eemaldada haava kaudu. Sel juhul tehakse (u 5 cm) haav nibuvälja alla.

OPERATSIOONIPÄEVAL
Kirurg annab Teile ülevaate günekomastia operatsioonist ja Teile joonistatakse opereeritavasse piirkonda ”operatsioonikaart”.
Seda operatsiooni teeme narkoosis või kohaliku tuimestusega. Anesteesiameetodi valikul uurime eelnevalt patsiendi tundlikkust ja tervislikku seisundit. Sobivaima anesteesiameetodi määrab meie kliiniku arst-anestesioloog vestluses Teiega enne operatsiooni.

Anestesioloogile esitamiseks peavad kaasas olema allpool loetletud proovide vastused:
Üldnarkoosi puhul: EKG, vere- ja uriinianalüüs, mis tulevad teostada mitte varem kui 10 päeva ennem operatsiooni.

Enne lõikust 3-4 tundi ei tohi süüa ega juua. Üldnarkoosi puhul ei tohi süüa ega juua 6-8 tundi.

OPERATSIOON
Anesteesias või narkoosis oleku ajal tehakse nibuvälja alla u 0,5 cm suurune sisselõige, mille kaudu asetatakse naha alla õhuke õõnes toru, mida nimetatakse kanüüliks, ja pehmeks muutunud rasvkude imetakse välja. Kui sel viisil ei saavutata soovitud tulemust, siis laiendatakse nibuvälja sisselõiget ja günekomastia kude eemaldatakse kirurgiliselt. Haav õmmeldakse kinni ja sellele asetatakse side.

PÄRAST OPERATSIOONI
Esimesed operatsioonijärgsed tunnid mööduvad arst-anestesioloogi ja anestesisti järelevalve all. Vajadusel antakse Teile valuvaigistit. Esimesel ööl viibite kliinikus järelravil. Õde on terve öö jooksul kättesaadav. Järgmisel päeval vaatab arst teid läbi ja seejärel võite koju minna. Operatsioonijärgne valu on individuaalne, kuid üldiselt esineb seda suhteliselt vähe. Vajaduse korral määratakse valuvaigisteid, kuigi need kahe esimese päeva järel ei ole tavaliselt enam vajalikud. Võib esineda turset ja verevalumeid (sinised laigud), need püsivad umbes kaks-kolm nädalat. Enamik patsiente pöördub töö ja sotsiaalsete huvialategevuste juurde tagasi juba nädala pärast. Koormavat füüsilist tegevust tuleb esimese kahe operatsioonijärgse nädala jooksul vältida, kuid kerge füüsiline tegevus aitab paranemisele oluliselt kaasa. Pingutust nõudvatest harrastustest, nt aeroobikast, jooksmisest, raskuste tõstmisest, ujumisest ja tennisest, samuti saunast, tuleb kahe operatsioonijärgse nädala jooksul loobuda.

HAAVARAVI
Hoidke haava kuivana ja sidemes kuni õmbluste eemaldamiseni. Kui side on määrdunud või märg, tuleb see vahetada. Sidemed peavad olema steriilsed. Steriilseid sidemeid saab valmis pakendites apteegist osta. Haava ega selle ümbrust ei tohi hõõruda. Õmblustega ja kaks nädalat pärast õmbluste eemaldamist ei ole soovitav minna sauna leili võtma. Vältige haavapiirkonna asjatut liigutamist. Kui haavas esineb tugevnev valu, temperatuur tõuseb ja tekib punetus või eritub haavast pidevalt rohkesti verd, sidemest tungib läbi niiskust või halba lõhna, siis pöörduge arsti poole. Günekomastia operatsiooni korral eemaldatakse õmblused 10 ööpäeva möödumisel. Suitsetamine takistab oluliselt haava paranemist.

ARMIRAVI
Arm tekib operatsioonipiirkonda pärast niitide eemaldamist. Armi paranemist saate mõjutada eneseravi abil. Vältige armi hõõrdumist ja kaitske seda kolme kuu jooksul päikese eest, muidu võib arm tumedaks pigmenteeruda.

RISKID JA TÜSISTUSED
Günekomastia operatsiooni riskid ja võimalikud tüsistused on minimaalsed. Kõrgetasemelise koolituse saanud arstide ja õdede operatsioonigrupi poolt tehtud operatsioonide järgselt esineb komplikatsioone väga harva. Siiski on iga operatsiooni puhul olemas võimalus verejooksu, põletiku ja armkoe tekkimiseks. Esineda võib ka narkoosiga seotud probleeme.

Koevedelike kogunemine on selle operatsiooni korral tavaline. Vedelik eemaldatakse nõelaga punkteerides, tavaliselt piisab kahest-kolmest korrast.
Põletikku võib esineda ükskõik milliste operatsioonide korral. Pärast günekomastia operatsiooni määratakse põletiku ärahoidmiseks antibiootikumikuur. Erakliinikutes, mis on ehitatud ilukirurgia tarbeks, on nn haiglainfektsiooni risk peaaegu olematu. Üldhaiglates ja teistes suurtes operatsiooniblokkides on haiglainfektsiooni oht mitmekordselt suurem. Uurige alati järele, kus Teile operatsioon tehakse, nii hoiate ära raske haiglainfektsiooni.

Verevalum (sinine laik) on günekomastia operatsiooni korral tavaline. Verevalum on Teie organismis tekkiv verekogum, antud juhul naha all ja operatsioonihaava piirkonnas. Verekogum tekib tavaliselt varsti pärast operatsiooni. Väikesed verekogumid kaovad sageli iseenesest.

Rinnapiirkonna pindmisel tundenärvil võib mõnikord esineda tundehäire. Tunde muutused on ajutised ja paranevad ajapikku.

LÕPPTULEMUS
Paistetus ja verevalumid kaovad mõne nädala möödudes. Lõplikku tulemust võib näha alles kolme kuni kuue kuu möödumisel operatsioonist. Armide punetus kaob umbes poole aasta jooksul. Haiguspuhkuse vajadus on ligikaudu nädal.

Günekomastia operatsiooni abil on võimalik saavutada soovitud välimus. Kliendi jaoks on tähtsad ka enesetunde paranemine ja eneseusu suurenemine.

LIPOSUKTSIOON

Liposuktsioon ehk rasvaimu on operatsioon, mille käigus eemaldatakse nahaalune rasvkude kirurgiliselt kohtadest, mis tavalisele dieedile kergesti ei allu. Rasvarakkude arv inimese kehas on looduslikult konstantne ja seda muuta saab ainult kirurgilisel teel. Võrreldes sportimise ja dieedipidamisega on rasvaimu toime erinev. Kui eelmainitud pingutuste tulemusena rasvarakud kõhnuvad, ent võivad hiljem taas paisuda, siis rasvaimu vähendab rasvarakkude arvu puhtfüüsiliselt. Väljaimetud rasvarakkude asemele uusi ei teki.

Teie naha alla viiakse väikese lõike kaudu metalltoru, mille korduva liigutamisega purustatakse rasvkoe gloobulid. Seejärel eemaldatakse nad vaakumiga läbi metalltoru. Salenemine toimub eemaldatud rasva ja selle tagajärjel “suureks jäänud” naha kokkutõmbumise tulemusena. Et nahk parajalt õige suuruseni kokku tõmbuks, peab naha enda elastsus olema küllalt suur, st. nahk peab olema suhteliselt noor. Teatud mõttes on väline ilming sarnane kaalu kaotamisega dieedi abil.

Rasvaimu on tõhus vahend reite, puusade, kõhu ja lõua salendamisel, kus ladestunud rasvapadjad ei taha alluda dieedile ega spordile. Võib olla on vajalik kombineerida rasvaimu mõne muu kirurgilise lõikusega. Näiteks täidlasest näost lõuaaluse loti eemaldamisel oleks vajalik ka näo ringlõikus, et pingutada näolihaseid. Kõhurasva eemaldamiseks tehakse väike lõige naba lähedale ja sisestatakse toru, mille kaudu eemaldatakse rasvkude.

Operatsiooni järel on loomulik, et kohad, kust rasvkude on välja imetud, on paistes, kuid see on mööduv ja sõltub eelkõige töödeldud piirkonna ulatusest ja väljaimetud rasvkoe mahust. Suruv side aitab turset alandada, hoidke seda peal seitse kuni kümme päeva, takistab vere kogunemist naha alla. Mõningatel juhtudel võib tekkida lümfivedeliku kogum, mis juhitakse väikse toru kaudu välja. Nahk võib armide juures vajada edasist korrigeerimist. Võib esineda raskusi haava armistumisel. Need on võimalused, tegelikkuses, kui rasvalade ei ole väga suur, peaks rasvaimu olema väga efektiivne ja rahuldustpakkuv operatsioon, hoopis täiuslikum ja tõhusam kui seni kirurgilise lõikuse abil rasva eemaldamine. Teatud kehapiirkondades on nende kahe meetodi kombineerimine tõeliselt efektiivne.

Seda operatsiooni teeme sõltuvalt piirkonnast kas SPINAALANESTEESIAS või ÜLDNARKOOSIS. Anesteesiameetodi valikul uurime eelnevalt patsiendi tundlikkust ja tervislikku seisundit. Sobivaima anesteesiameetodi määrab meie kliiniku arst-anestesioloog vestluses Teiega enne operatsiooni. Anestesioloogile esitamiseks peavad kaasas olema allpool loetletud proovide vastused, mis on teostatud mitte varem kui 10 päeva ennem operatsiooni.:
Üldnarkoosi puhul: EKG, vere- ja uriinianalüüs

AJAKAVA

Üldnarkoosi puhul ei tohi süüa ega juua 6-8 tundi.
Olenevalt piirkonnast 40 min kuni 1,5 tundi operatsioonil
1 ööpäev meditsiiniõe järelvalve all kliinikus
3-4 päeva töölt ära
1-2 nädalat – tervenemine, naasmine normaalsesse elurütmi (sh. seks) 3-4 nädalat – täielik taastumine, sportimine

ENNE OPERATSIOONI SOOVITAME:

4×500 mg C-vitamiini päevas 1 kuu vältel – vähendab oluliselt verevalumite riski; LPG ja lümfimassaaži seeriat

Planeeritud operatsiooni korral tuleb maksimaalse ohutuse tagamiseks rasestumisvastased vahendid kuni operatsiooni läbimiseni ära jätta. Operatsioonikuul, peale menstruatsiooni vahendeid mitte enam kasutada. Uuestijätkata kasutamist peale operatsiooni järgnenud menstruatsiooni.

ENNE OPERATSIOONI KAKS NÄDALAT JA PÄRAST OPERATSIOONI KOLM NÄDALAT VÄLTIGE ASPIRIINI!

PÄRAST OPERATSIOONI SOOVITAME:

KANDA KOMPRESSIOONPESU kolm nädalat 24 tundi;
2 nädala möödudes soovitame LPG vaakummassaaži, see on kogu maailmas ilukirurgide poolt soovitatuim meetod peale rasvaimu.

OPERATSIOONI JÄRGSED VISIIDID:
Peale vahetut operatsioonijärgset kontrolli kannate Te sidemeid umbes 1 nädal. Kompressioonriideid on soovitav kanda 3-6 nädalat.

ENNE OPERATSIOONI KAKS NÄDALAT JA PÄRAST OPERATSIOONI KOLM NÄDALAT VÄLTIGE ASPIRIINI!

KÕHUPLASTIKA

Selle operatsiooniga aitame neid naisi, kellel on rasedusjärgne kõhulihaste väljavenimise probleem või isegi lihaste katkemise juhtum (diastaas), samuti kui probleemiks on veninud lihased ja rebenenud armidega nahk üheaegselt koos rasvaladestusega kõhul või armide puhul pärast keisrilõiget või emakaeemaldust. Sobivateks Patsientideks on ka suure kehakaalu languse järel lõtvunud kõhunahaga patsiendid.

Seda operatsiooni teeme vaid ÜLDNARKOOSIS. Sobivaima anesteesiameetodi määrab meie kliiniku arst-anestesioloog vestluses Teiega enne operatsiooni. Üldnarkoosi järel on kohustuslik vähemalt ühe ööpäeva veetmine meie kliinikus hoolitseva personali silma all. Üldnarkoosi puhul on vajalik anestesioloogile esitada: EKG, veenivere- ja uriinianalüüside vastused, mis tulevad teostada mitte varem kui 10 päeva ennem operatsiooni.

Loe rohkem kõhuplastika protseduurist

AJAKAVA

Üldnarkoosi puhul ei tohi enne operatsiooni süüa ega juua 6-8 tundi Umbes 2- 5 tundi operatsioonil
1- 2 ööpäeva meie kliinikus õe järelvalve all
5- 10 päeva töölt ära
4- 5 nädalat – tervenemine, naasmine normaalsesse elurütmi (sh. seks) 6- 8 nädalat – täielik taastumine, sportimine
6 kuud – parimate tulemuste ilmnemine

ENNE OPERATSIOONI SOOVITAME

• 500 mg C-vitamiini 4 x päevas 1 kuu vältel – vähendab oluliselt verevalumite riski, § lümfimassaaži seeriat

ENNE OPERATSIOONI KAKS NÄDALAT JA PÄRAST OPERATSIOONI KOLM NÄDALAT VÄLTIGE ASPIRIINI!

PÄRAST OPERATSIOONI SOOVITAME

• kanda kompressioonpesu 24 tundi päevas kolm nädalat, § lümfimassaaži seeriat

ENNE OPERATSIOONI KAKS NÄDALAT JA PÄRAST OPERATSIOONI KOLM NÄDALAT VÄLTIGE ASPIRIINI!

OPERATSIOONIJÄRGSED VISIIDID:
Peale vahetut operatsioonijärgset kontrolli kannate Te plaastrit umbes 2 nädalat. Haavaõmblused eemaldatakse umbes 14-16 päeva möödudes.

OPERATSIOONIKS VALMISTUMINE

NÕUANDED OPERATSIOONIKS VALMISTUMISEKS…

OPERATSIOONIKS ON VAJA VALMISTUDA NII VAIMSELT KUI FÜÜSILISELT:
* Operatsiooni eelsel ajal ja operatsiooni ajaks tuleb olla täielikult terve, ilma palavikuta ja muude haigusnähtudeta. Eeloperatiivses perioodis lisandunud või eelnenud visiitidel mainimata jäänud tervisehäiretest tuleb kindlasti informeerida kirurgi või teda esindavat isikut. Tervisehäirete hulka kuulub ka allergia või ülitundlikus mistahes ainete või olukordade suhtes.
* Loobuge suitsetamisest; suitsetamine tekitab vahel lisaks tervise nõrgenemisele ka haavaparanemise hälbeid. Suitsetamisest mitte loobumise korral võtate endale olulise hea tulemuse saavutamist takistada võiva riskifaktori (haava paranemine aeglasem, suurenenud oht põletike tekkeks jms);
* Piirake alkoholi tarbimist, 2 nädalat enne operatsiooni ärge tarbige seda üldse. Viimasest alkoholipruukimisest peab operatsioonipäeva hommikuks möödas olema vähemalt 24 tundi. Alkohol võib koostoimes manustatavate ravimitega osutuda ohtlikuks;
* Narkoosi (teisitiöeldult anesteesia) või kombineeritud anesteesia kasutamise korral peab magu olema tühi. Süüa ei tohi vähemalt kuus tundi ja juua vähemalt neli tundi enne operatsiooni. Närimiskummi mälumine täidab mao sekreediga ja on seetõttu keelatud vähemalt kaks tundi enne operatsiooni algust. Teie vedelikuvajaduse korvab operatsiooniaegne tilkinfusioon
* Nahk peab olema terve ja põletiku kolleteta;
* Rõivad millega te raviasutusse tulete peaks riietumise hõlbustamiseks olema eest avatavad.
* Ärge võtke operatsioonile tulles kaasa väärisesemeid. Kell, sõrmused, kõrvarõngad pange oma
kotti, et vältida nende kaotsiminekut;
* Eemaldage operatsioonile tulles kontaktläätsed ja ärakäivad hambaproteesid;
Tellitud taksost sobivamaks koju jõudmise viisiks peame liiklemist autoomanikust usaldusisiku või sugulase, sõbra abi. Juhul kui Teil puudub võimalus veeta operatsioonijärgne öö Villa Medicas tuleks kirurgi või tema esindajat sellest informeerida, et saaksime tavapärasest erinevalt korraldada teie operatsioonijärgset jälgimist;

Maksimaalse ohutuse tagamiseks tuleb olla väga aus ja avameelne. On oluline informeerida kirurgi ka rasestumisvaste vahendite osas.
* 1 kuu enne operatsiooni võtke iga päev 4×500 mg C vitamiini;
* 1 kuu enne operatsiooni soovitame lümfimassaaži kuuri;
* 2 nädal enne operatsiooni soovitame arnikat neli korda päevas ja päevakübara ekstrakti (tugevdab immuunsüsteemi);
* Puhake nii enne kui ka pärast operatsiooni;
* Toituge võimalikult mitmekesiselt ja vitamiinirikkalt;
* Kui vaja, võtke kaalust alla
* Tarvitage joogiks aluselist vett (koralli-, sidruni- või soodavett). Aluseline sisekeskkond aitab kaasa kiiremale paranemisele ja vähendab põletikke.

OPERATSIOONIJÄRGNE TAASTUMINE

KAKS NÄDALAT ENNE JA KOLM NÄDALAT PÄRAST OPERATSIOONI VÄLTIGE ASPIRIINI ja teisi verd vedeldavaid medikamente!

PÄRAST OPERATSIOONI SOOVITAME:
* Vältige nii palju kui võimalik kurnavaid tegevusi;
* LPG massaažiga alustage 10 päeva möödumisel operatsioonist (10 seanssi paaripäevase vahega);

ERINEVATE OPERATSIOONIDE PUHUL ON TAASTUMISE JA PARIMATE TULEMUSTE ILMNEMISE AEG ERINEV

Kõikide operatsioonide järgselt on kohustuslik operatsioonijärgselt spetsiaalpesu kandmine (hangime selle teile)

OPERATSIOONIST LOOBUMISE VÕI OPERATSIOONIAJA EDASI LÜKKAMISE KORRAL PALUME KOHESELT INFORMEERIDA KLIINIKUT