fbpx

@ Villa Medica

Liposuktsioon e.rasvaimu


Liposuktsioon ehk rasvaimu on operatsioon, mille käigus eemaldatakse nahaalune rasvkude kirurgiliselt kohtadest, mis tavalisele dieedile kergesti ei allu. Rasvarakkude arv inimese kehas on looduslikult konstantne ja seda muuta saab ainult kirurgilisel teel. Võrreldes sportimise ja dieedipidamisega on rasvaimu toime erinev. Kui eelmainitud pingutuste tulemusena rasvarakud kõhnuvad, ent võivad hiljem taas paisuda, siis rasvaimu vähendab rasvarakkude arvu puhtfüüsiliselt. Väljaimetud rasvarakkude asemele uusi ei teki.

Teie naha alla viiakse väikese lõike kaudu metalltoru, mille korduva liigutamisega purustatakse rasvkoe gloobulid. Seejärel eemaldatakse nad vaakumiga läbi metalltoru. Salenemine toimub eemaldatud rasva ja selle tagajärjel “suureks jäänud” naha kokkutõmbumise tulemusena. Et nahk parajalt õige suuruseni kokku tõmbuks, peab naha enda elastsus olema küllalt suur, st. nahk peab olema suhteliselt noor. Teatud mõttes on väline ilming sarnane kaalu kaotamisega dieedi abil.

Rasvaimu on tõhus vahend reite, puusade, kõhu ja lõua salendamisel, kus ladestunud rasvapadjad ei taha alluda dieedile ega spordile. Võib olla on vajalik kombineerida rasvaimu mõne muu kirurgilise lõikusega. Näiteks täidlasest näost lõuaaluse loti eemaldamisel oleks vajalik ka näo ringlõikus, et pingutada näolihaseid. Kõhurasva eemaldamiseks tehakse väike lõige naba lähedale ja sisestatakse toru, mille kaudu eemaldatakse rasvkude.

Operatsiooni järel on loomulik, et kohad, kust rasvkude on välja imetud, on paistes, kuid see on mööduv ja sõltub eelkõige töödeldud piirkonna ulatusest ja väljaimetud rasvkoe mahust. Suruv side aitab turset alandada, hoidke seda peal seitse kuni kümme päeva, takistab vere kogunemist naha alla. Mõningatel juhtudel võib tekkida lümfivedeliku kogum, mis juhitakse väikse toru kaudu välja. Nahk võib armide juures vajada edasist korrigeerimist. Võib esineda raskusi haava armistumisel. Need on võimalused, tegelikkuses, kui rasvalade ei ole väga suur, peaks rasvaimu olema väga efektiivne ja rahuldustpakkuv operatsioon, hoopis täiuslikum ja tõhusam kui seni kirurgilise lõikuse abil rasva eemaldamine. Teatud kehapiirkondades on nende kahe meetodi kombineerimine tõeliselt efektiivne.

Seda operatsiooni teeme sõltuvalt piirkonnast kas SPINAALANESTEESIAS või ÜLDNARKOOSIS. Anesteesiameetodi valikul uurime eelnevalt patsiendi tundlikkust ja tervislikku seisundit. Sobivaima anesteesiameetodi määrab meie kliiniku arst-anestesioloog vestluses Teiega enne operatsiooni. Anestesioloogile esitamiseks peavad kaasas olema allpool loetletud proovide vastused, mis on teostatud mitte varem kui 10 päeva ennem operatsiooni.:
Üldnarkoosi puhul: EKG, vere- ja uriinianalüüs

Tutvu ka teiste Ilukirurgi kliiniku teenustega siit

Kirjuta kommentaar