fbpx

KLIINIK

HING JA HINGAMINE

Hinge ja Hingamise Kliinik tugineb tõdemusele, et hingehädad on tihedalt seotud hingamisega. Väga suur osa inimestest hingab valesti (düsfunktsionaalselt), nii et keha on pideva alaägeda stressi seisundis koos sellest tulenevate paljude negatiivsete tagajärgedega. See võib lisafaktorite lisandumisel viia ärevushäireni, kroonilise väsimuseni, depressioonini, astmani.

VALI TEENUS

HINGAMINE JA HING

Hingehädad on tihedalt seotud Hingamisega. Väga suur osa inimestest hingab valesti (düsfunktsionaalselt), nii et keha on pideva alaägeda stressi seisundis koos sellest tulenevate paljude negatiivsete tagajärgedega. See võib lisafaktorite lisandumisel viia ärevushäire, kroonilise väsimuse, depressiooni ning astmani. Need on meie kaasaegses stressirohkes maailmas ülilevinud seisundid. Sellise vale hingamise käigus viiakse välja ebaproportsionaalses koguses CO2 koos kõigi sellest tulenevate tagajärgedega. Vaatamata sellele, et teil on ümber ja ka veres küllaldaselt hapnikku, ei saa koed seda kätte  s.t ollakse ikkagi hapnikupuuduses (hapnikuvõlas) st. pidevas „alaägeda” stressi seisundis ja see ei ole kehale sugugi hea. Meie hingamisteraapiad võimaldavad teil korraga parandada nii hingamist kui ka üldist tervist, kuna need on omavahel tihedalt seotud. Hingamise korrigeerimine aitab väga paljude terviseprobleemide korral.

Loe rohkem hingamisest siit

TERVENDAV HINGAMINE

Teadlik inimene on terviklik, suurepärase tervisega, elujõuline, nooruslik ja julgeb elada oma unistuste elu. Teadlikuks saamise juurde viib hingamismustri tervendamine. Hingamine ja haigused on otseselt omavahelises seoses, kuna hingamine mõjutab kogu organismi. Igal haigusel on oma hingamismuster. Kui palju ja kui vabalt hingame, näitab meie valmisolek ümbritsevat vastu võtta ja kõiki oma emotsioone tunda ja tunnustada. Väljahingamise viis näitab valmidust usaldada elu. Täielikult välja hingamiseks nii nagu ka täielikuks usalduseks on vaja lõdvestuda.

Teadlikult seotud ja lõdvestatud hingamise kaudu võib inimene oma kehas esile kutsuda loomuliku isetervenemisprotsessi mis vabastab psühholoogilistest ja füsioloogilistest vaevustest ja ka puhastab organismi.

Tervendavast hingamisest loe lähemalt siit.

ALGALLIKA PROTSESS JA HINGAMISTÖÖ

Algallika protsess ja hingamistöö on hingamise õpetus (välja töötanud Binnie A. Dansby), mille eesmärgiks on oma esmaste, elu suhtes tehtud mittetoetavate e. negatiivsete otsuste teadvustatud vabastamine ja asendamine elu jaatavate, positiivsetega otsustega ja selle integreerimine.

See meetod võimaldab meil avastada ja muuta ebaotstarbekaid mõtteid ja võimalikke valusaid kogemusi minevikust, mis märkamatult mõjutavad meie praegust käitumist ja suhtumist. Kui leiame üles mõttemallid mis takistavad meid edasi liikumast, saame nad vabastada ja asendada.

Loe rohkem algallika protsess ja hingamistöö meetodi kohta siit

LEEBE BIOENERGEETIKA

LEEBE BIOENERGEETIKA e. keha psühhoteraapia protsess.

Tegemist on millegi väga õrna ja leebe, kuid uskumatult mõjusa teraapiaga.

Leebest bio-energeetikast on tihti suur abi inimese õige hingamismustri juurde juhatamisel.
Bioenergeetikast loe rohkem siit

LIBLIKMASSAAŽ

1. Bioenergeetiline tervendavate puudutuste süsteem:
LIBLIKMASSAAŽ

Tegemist pole massaažiga klassikalises mõttes, pigem õrn puudutuste kompleks, kehateraapia. Liblikmassaaž on väga delikaatneja õrn. Sobi väga hästi ka nendele inimestele kes lähedust ja puudutusi pigem väldivad kuid soovivad siiski avaneda.

Massaaži sobib tulla mugavalt riietatult, massaaži tehtakse läbi riiete. Liikudes pehmete kiirete, õrnade liigutustega (nagu liblikas) üle teie keha, Eva Reichi poolt välja töötatud süsteemi järgi. Alustan keha eespoolest ja lõpetan seljaosaga.

Kestvus 15-30 min, sõltuvalt teie keha suurusest. Seejärel lebate mõnusalt tekiga kaetuna veel 30 min, et integreerida toimunut. Kogu seansi kestvus 1 tund.

Kuna me oleme kasvatanud rüüsid (turviseid) pikka aega, siis nendest vabanemine võtab ka aega. Esimesed korrad ei pruugi mõni teist isegi midagi erilist tunda ja see on normaalne. Tasapisi hakkate tunnetama oma keha, hakkab toimuma dialoog keha ja hinge vahel. Tekivad taipamised. Tajute rohkem ja saate rohkem kontakti oma emotsioonidega. Hakkate ära tabama hetke, kus soovite emotsiooni alla suruda. Turvistes oleva pinge lõdvenemine toob teie ellu rohkem valikuid ja võimalusi.

Eriti soovitan seda massaaži meestele, kuna teie olete ühiskonna poolt programmeeritud tugevamaks pooleks ja olete kasvanud uskumuses, et tugevus on oma tunnete mitte väljendamine. Olete võtnud ka endale suurema vastutuse materiaalses maailmas, see kõik on aidanud teil kasvatada tugevamat rüüd. Selleks, et olla enesekindel, julge, teotahteline ja distsiplineeritud ei pea ilmtingimata raudrüüs ringi käima 🙂

Raudsed rüüd võiks nüüdsest ajalukku jääda 🙂

TASAKAALUSTAMINE

2. Bioenergeetiline puudutuste kompleks:
TASAKAALUSTAMINE

Selle tehnika, polaarsuste tasakaalustamine, eesmärk on eluenergia tasakaalu ja voo taastamine kehas ja ühendamine tervikuks. Traumade ja läbitud operatsioonide tõttu takerdub energia tekkinud turvise tõttu. Narkoosi tõttu tekib aga ära olemisest tühimik. See võib vahel tekkida ka raske trauma tõttu kui teadvus lülitab ennast välja.
Polaarsuste teooria kohaselt asub füüsilises kehas sügavamal energiamuster ning energia võib takerduda tuues kaasa funktsionaalsushäired, mida saab taastada tasakaalustava tehnikaga.

SOOVITATAV iga operatsiooni, narkoosi või trauma järgselt.

Teostatakse läbi riiete.

KESTVUS: 1-1,5 h

METAMORFOOS

3. Bioenergeetiline puudutuste kompleks:
METAMORFOOS

Suurepärane tehnika, et luua muutusi algses mittetoetavas mustris mille oleme loonud eostamisest kuni 6 eluaastani kogetu põhjal. Seda algset mustrit kordame kogu elu, seni kuni saame teadlikuks ja oskame valida terapeuti, et siis juba teadlikult muutusi luua. Varajases, meie tavamäletamise alast väljas oleval ajal oleme aga vastu võtnud otsuseid millest meil aimugi ei ole, kuid mis elu häirivad ja loovad valu, kannatusi ja haigusi.
Antud tehnikatega saab üles tõsta ja vabastada neid kogutud pingeid ja traumasid.
Leebe tehnika ilma emotsioone uuesti läbi elamise vajaduseta.

Tehnika eesmärk on eluenergia voo ühtlane liikuma panemine, millest on abi ka jalgade probleemide korral ja meestele eesnäärme probleemi puhul.

Teraapiat teostatakse labajalgadel.

Kestvus 1h

KRISTALLHELIKAUSSIDEGA HELIRAVI

Inimese keha koosneb paljudest kristallilistest ainetest; luud, veri ja raku DNA on kristallilise struktuuriga, samuti on vedelkristalliline ajustruktuur. Isegi molekulaarsel tasandil sisaldavad meie rakud räni, mis tasakaalustab meie elektromagnetilist energiat ja on loodud sama valemi järgi, mis on ka looduslikul kvartsikristallil. See on põhjus, miks meie keha hakkab puhaste toonide puhul vibreerima.

Kogedes kristallhelisid, kogeme integratsiooniprotsessi sisemise ja välimise sageduse vahel. Kristallkausside puhas toon loob vibreeriva heli mis resoneerib keha energiakeskuse värviga.

Kristallhelikausside tervendavast mõjust loe rohkem siit

VIBROAKUSTILINE TERAAPIA

Vibroakustiline teraapia on ravi madalsageduslike helidega sagedusvahemikus 30-60 Hz, kus taustaks kasutatakse muusikat. See on ravi, kus läbi keha mõjutatakse inimese emotsionaalset ehk ürgset aju, mis juhib keha organite ja kudede tööd. Lõõgastav ravimeetod, mis stimuleerib kogu keha ainevahetust ja soodustab selle tasakaalustumist.

Vibroakustilise teraapia idee sündis norrakatel O.Skillel ja J. Alvinil peale Briti Muusikaterapeutide ja Ravimuusika Ühingu sümpoosionit aastal 1968, kui seal defineeriti muusika viie universaali mõju nimeses kehale:

1.Bassitoonid rahustavad. Kõrged toonid suurendavad pingeseisundit.
2.Rütmiline muusika teeb erksaks. Rütmiliselt neutraalne muusika teeb passiivseks.

Edasi loes siit

PERSONAL

Aili Lindmäe

Hingamisterapeut