fbpx

Kliinik

Liigesed ja Liikumine

Liigeste painduvus, elastsus ja liikuvus on õige liikumise seisukohast üliolulised. Liigesed väljendavad ka meie üldist teadlikkust heast tervisest. Liigeste tervis sõltub väga paljudest asjaoludest. Liigeste ja liikumise kliiniku spetsialistid toetavad Teid mitmekülgselt, et hoida teie liigesed hea tervise juures. Meie treeningutel saate ka teadmisi õigest liikumisest, loengutel aga ja liigese tervisest.

VALI TEENUS

ORTOPEEDIA

Ortopeedia

TAASTUSRAVI

PÕHITÕED:
Ükskõik mis probleem kuskil kehas on, on probleem tegelikult kogu organismis ja olukorra lahendamine nõuab terviku taastamist! Seega, et tervendada Teie liigeseid, on vaja tervendada ja tasakaalustada kogu keha, selleks on vajalik Teie elustiili ja toitumisharjumuste korrektsioon, et parandada seedimist, vähendada põletikku kehas ja parandada liigeskõhre toitumist.

Väga tähtis kogu tugi liikumisapaaraadi seisukord. Vaja on parandada Teie liigeste ja kogu keha biomehhaanikat (ning liigeste ja lihaste funktsiooni), selle parandamiseks on tarvilikud kätega tehtavad ravid nagu osteopaatia, manuaalteraapia, kiropraktika ning erilised mobilisatsiooni- jamanipulatsioonitehnikad, mis teie liigesed kogu kehas paremini liikuma panevad. Ei saa ravida liigest ilma ravimata teda ümbritsevaid lihaseid, seepärast liigeste ravikompleksis oluline osa massaazil, venitustehnikatel ja eriharjutustel.

Taastusravi arsti poole saab pöörduda järgmiste tugiliikumiaparaadi kaebustega:
Lihas-, liiges- ja närvivalud
Selja-, kaela-, õla ja põlvevalude,
Skolioosi,
erinevate traumajärgsete seisunditega.

Arsti poole pöördume kui meil on kaebused kuid me ise ei tea millest need tulenevad. Tihti on probleem juba krooniline ja kujunenud muudki komplikatsioonid.

Taastusravi arst vaatab teid üle, vaatab ka eelnevalt tehtud pildid pildipangast üle, tutvub teie haiguslooga ja analüüside tulemustega, vajadusel suunab tegema uusi analüüse.
Arst koostab ka raviplaani. Võite vajada probleemi lahendamiseks erinevate spetsialistide poolt pakutavat koostööd. Tugi liikumisaparaadi tervendamist toetame osteopaatia ja teiste manuaalsete eriravide, ning muude vajalike teraapiate läbi.

SELJA- JA LIHASVALUDE ERIRAVI

Ükskõik mis probleem kuskil kehas on, on sellest mõjutatud kogu organism ja olukorra lahendamine nõuab terviku taastamist!

Keha on ühtne tervik. Kui seljaga on probleeme siis on häiritud normaalne toimimine.

Tugi- ja liikumiselundkond koosneb luustikust ja lihastest. Nende ülesanne on toetada keha ja kaitsta organeid.
Meie lülisambal on kanda määratu suur roll: see toetab keharaskust alates koljust kuni vaagnaluuni ja sellele kinnituvad paljud lihased.

Selgroog moodustab keha keskse toese. Ta on paindlik ning S- kujuline ja koosneb tavaliselt 33 lülist, mis jagunevad viieks piirkonnaks: kaela-, rinna- ja nimme-, ristluu- ja õndralülid. Kaela-, rinna- ja nimmelülid on omavahel liigestega ühendatud, mistõttu on võimalik selgroogu painutada, sirutada ja pöörata. Kohakuti asetsevate selgroolülide mulgud moodustavad kanali, milles paikneb seljaaju. Selgroogu ümbritsevate lihaste ülesandeks on hoida lülisammast õiges asendis. Pikad staatilised koormused ning üleliigne koormuse kandmine võib põhjustada lihastasakaalu häirumise ning viia lülisamba valesse asendisse.

Probleem seljaga loob koheselt probleem rühiga, mis omakorda loob probleemi hingamisega ja edasi organitega. Blokeerunud seljalihasest ei liigu informatsioon enam edasi ja nii tekivad elundites probleemid. Kui näiteks selgroost hingamiselunditeni ulatuvad närvijuured on tugevasti blokeeritud, on tugevasti häiritud hingamine ja tekkida võib astma.
Väga tähtis kogu tugiliikumisapaaraadi seisukord. On vaja parandada liigeste ja kogu keha biomehhaanikat (ning liigeste ja lihaste funktsiooni), selle parandamiseks on tarvilikud kätega tehtavad ravid. Selja ja lihasvalude eriravi kätkeb endast osteopaatia-, manuaalteraapia-, kiropraktika-, kinesioloogia-, mobilisatsiooni- ja manipulatsioonitehnikaid, venituse ja erinevate spetsiaalsete massaaživõtete ja vajadusel, koju kaasa, teha antavaid harjutusi.

TEIPIMINE

See on Jaapanlaste poolt loodud väga suurepärane leiutis, mis toetab ja kiirendab lihaste taastumist.

Kui lihas saab ülekoormuse siis ta tursub. Turse aeglustab lümfi ja vereringet ja põhjustab valuaistingu aktiveerumist.

Kinesioteibi ülesanne on laiendada ruumi naha ja lihase vahel, tekitades justkui naha üles tõstmise efekti. Seeläbi paraneb nahaalune lümfivedeliku ja vere ringlus ning väheneb surve naha valuretseptoritele.Lisaks aitab normaliseerib lihastoonust ja toetab iseeneslikku lihaskoe tervenemise protsessi.Soovitav toime on saavutatav vaid õigesti paigaldatud teibiga.

NB!Teip peaks peal püsima keskmiselt 3-7 päeva, mõningatel juhtudel on püsinud ka kuni kaks nädalat. Sellega võib käia pesemas, saunas, ujumas, teha trenni. Peale pesemist lihtsalt rätikuga ära kuivatada, kindlasti mitte hõõruda, kreemitada ega õlitada, sest see soodustab teibi kiiremat lahti tulemist.

Teipimise kasutegurid:
• Alandab valu nahas ja nahaaluskoes /fastsias (nahaaluse ruumi suurendamine)
• Normaliseerib lihaste funktsiooni (ülekoormus, lihaspõletik, nõrk lihas)
• Eemaldab kiiremini kuhjunud lümfivedeliku ja verevalumid
• Korrigeerib teljelisuse lihaste, fastsia ja liigese vahel ning parendab lihaste düsbalanssi

Näidustused
• Traumade järgselt paistetuse,valu ja põletiku alandamiseks. Samuti õige liigutuse tegemise ning liigutuseraadiuse suurendamiseks
• Lihasvalust tingitud liikumispiiratus
• Lihasdüsbalansid
• Lihasnõrkus
• Armiravi
• Postoperatiivselt hea taastusravi abi
• Raseduse ajal nii tursete alandamiseks kui ka lihaste toetuseks
• Peavalu

Vastunäidustused
• Nahahaigused, muutused
• Roospõletik
• Teibiallergia – esineb harva ( on ka välja töötatud uus teip õrnale nahale)
• Lahtised haavad
• Ravimid nt. kortisoon, vererõhualandajad – soodustavad õrna naha teket
• Raseduse 1. trimestril ristluu piirkond

OSTEOPAATIA

Inimene on nagu muusikainstrument, ta toimib hästi kui ta on hääles, keha, hing ja vaim helisevad kooskõlas. Häälest ära instrument vajab aga häälestamist.

Osteopaaati võib nimetada häälestajaks ja osteopaatiat häälestamiseks.

Osteopaatia kujutab endast manuaalset ravimeetodit, mis sobib paljude erinevate terviseprobleemide raviks.

Osteopaatiaga saab abi: nii ägedate kui krooniliste valude puhul, võimalik vabaneda jäsemete tundetusest, liigeste ja selgroolülide  jäikusest ja rühivigadest.
Osteopaatia sobib igas vanuses patsientidele väikelapsest vanurini, sõltumata inimese kehakaalust või soost.

Väga oluline on mistahes terapeudi või arsti juurde minnes kui juba olete valinud siis usaldamine.

Osteopaadi visiidil võib teile veider tunduda, et tegeletakse tihti kõige muuga aga mitte sellega mis teile probleemne tundub, usaldage. Terapeut teab mida teeb.
Osteopaat vaatab teid läbi, kontrollib selgroo liikuvust, rühti ja keha võimalikke pingekoldeid. Läbivaatuse tulemusest lähtuvalt läheneb osteopaat probleemile selliselt, et organismi isetervendamismehhanismid hakkavad tööle jäädes toimetama järgnevatel päevadel.

Osteopaatilise ravi eesmärgiks on taastada keha normaalne liikuvus, koordinatsioon ja rüht.

Ravi on peaaegu valutu.

Abi saab:Lülisamba kaelaosa probleemide korral: kaela-peavalu (migreen), pearinglus, lõualiigese valu, õla-käe valud (fibromüalgia, karpaalkanali sündroom), meeleelundite vaevused (kuulmise, nägemise nõrgenemine).

Lülisamba rinnaosa häirete korral: keskselja valu, valu rinnakus, roietevaheline närvivalu, siseelundite vaevused (valu südame piirkonnas, rütmihäired).

Lülisamba nimmeosa häirete korral: alaselja valu, ishias, puusa-põlve-pöia piirkonna valu (tuimus, külmatunne), pirnlihase sündroom, õndraluu valulikkus, siseelundite vaevused (menstruatsioonihäired, kõhukinnisus).

(Spordi) ülekoormussündroomide korral: nn. tennisisti ja golfimängija küünarnukk; muud samalaadsed kõõluste kinnituskohtade probleemid.

VASTUNÄIDUSTUSi on vähe ja need on suhtelised, s.t. et teatud ravivõtteid oskuslikult ja ettevaatlikult kasutades saab osteopaatiat siiski rakendada. Olulisemad neist: äge põletik, destruktsioon (tuumor, metastaas), tugevalt väljendunud osteoporoos, märkimisväärne degeneratsioon, deformatsioon, hüpermobiilsus.

Profülaktiline ravi hoiab ära hilisemad valud. Kui valu on kannatatud juba pikka aega, tähendab see organismi appihüüdu, ja kui valust proovitakse vabaneda valuvaigistite abil, muutuvad sümptomid tõsisemaks ja probleemid kroonilisteks.

LÜMFITERAAPIA

Lümfisüsteem on mitmeid organeid ning süsteeme hõlmav keha „äravoolu“ süsteem, mille eesmärk on kudede puhastamine jääkainetest, liigsest vedelikust, rasvast ning toksiinidest. Lümfisüsteem talitleb esmalt läbi näärmete, lümfisõlmede, põrna, harknäärme ning mandlite; edasised jäägid filtreeritakse verest läbi neeru ja maksa.

Vajalike toitainete defitsiidi ning relatiivselt vähese füüsilise aktiivsuse tõttu on tänapäeval paljude inimeste lümfisüsteem koormatud. Järgnevad sümptomid on märk sellest, et lümfisüsteem on saastunud ning oleks tarvis organismi aidata läbi põhjaliku puhastuse.

Nahaprobleemid
Artriit
Seletamatud vigastused
Liigne kaal ja/või tselluliit
Sagedased peavalud
Krooniline väsimus/kurnatus
Siinuselised nakkused
Seedehäired

LümfisüsteemiLümfisõlmi leidub kogu inimese kehas. Põhilised lümfisõlmede kogumikud asuvad kaelal, rangluu ümbruses, rinnakorvi sees, kõhuõõnes, kubemepiirkonnas ja vaagnapiirkonnas. Neid leidub samuti suuremate veresoonte ümbruses, kopsude, neerude, maks ja põrna ümbruses. Seedetraktis moodustavad lümfotsüüdid erilisi kogumikke, mida nimetatakse tonsillideks ja adenoidideks, lümfotsüüütide kogumikke leidub ka mao ja soolestiku seinas. Samuti leidub lümfotsüüte põrnas ja luuüdis.

Lümfotsüütide moodustumine toimub luuüdis. Nagu kõik vererakud saab lümfotsüüdi areng alguse vereloome tüvirakust. Osa lümfotsüüte areneb ja küpseb luuüdis, teised aga küpsevad lõplikult lümfisõlmedes ja teistes lümfisüsteemi osades.

Eristatakse kolme tüüpi lümfotsüüte: B-lümfotsüüdid, T-lümfotsüüdid ja loomulikud tapjarakud.
B-lümfotsüütide funktsiooniks on antikehade tootmine. Antikehad on vajalikud organismi tunginud bakterite, seente ja viiruste hävitamiseks.
T-lümfotsüütidel on mitu erinevat funktsiooni: nad aitavad antikehadel hävitada organismi tunginud baktereid, seeni ja viiruseid, nad toodavad bioaktiivseid keemilisi ühendeid, mida nimetatakse lümfokiinideks. Lümfokiinidel on oluline osa organismis toimuvates immuunreaktsioonides.

Loomulikud tapjarakud on võimelised ründama kõiki organismile võõraid osiseid, nagu ka näiteks vähirakud, aidates sellega kaasa nende eemaldamisele organismist.

Lümfisõlmed ja teised lümfisüsteemi koostisosad on omavahel ühendatud lümfisoonte abil. Lümfisoontes tsirkuleerib piimjas lümf, milles asuvad ka kehas ringlevad lümfotsüüdid. Peenemad lümfisooned kogunevad mitmeks suuremaks lümfisooneks, mis suubuvad veresoontesse. Sellega satuvad tsirkuleerivad lümfotsüüdid koos lümfiga verre. Lümfotsüüdid tsirkuleerivad lümfisüsteemi ja vereringe abil kogu organismis.

SHIKI

Shiki on õpetaja Tadao Kawahara poolt väljatöötatud meetod. Shiki meedodi järgi jagunevad inimesed nelja erinevasse kehatüüpi, mis tulenevad meie DNA- st. Shiki eesmärk on toetada inimesi nende keha kesktelje tasakaalustamise kaudu, mis omakorda tasakaalustab ja vabastab pingetest meie füüsilise ja vaimse poole.

SHINDO

Shindo on vanadel Jaapani traditsioonidel põhinev ravimeetod. Shindo tervendussüsteemi kuuluvad massaaživötted, venitus- ja hingamisharjutused. Shindo käsitlus inimesest on terviklik ja nagu enamik siin elus, ka pidevalt arenev. Erinevad tasakaalutusseisundid ( stress, füüsilised ja emotsionaalsed pinged) häirivad inimese loomulikku olekut. Shindo võtetega saab saavutada keha- ja meele tasakaalu, vabastada pingetest ja tasakaalustada keha energiaid.

Sobib hästi tugi- ja liikumisaparaadi kaebuste puhul. Siia kuuluvad kaela, õlavöötme, selja ja liigeste vaevused nagu valud, jäikus, liikuvuse piiratus; samuti peavalud, traumade ja operatsioonide järgsed seisundid.

TREENINGUD

  • tervisevõimlemine
  • shindo
  • jooga

TERVISEVÕIMLEMINE

Tervisevõimlemine

SHINDO

Shindo

JOOGA

Jooga

HINNAKIRI

AVIVA hormonaalne võimlemine   8 EUR

Shindo venitustund    5.5 EUR

Tervisevõimlemine   6 EUR

Jooga   8 EUR

 

 

Dr. Janno Atna