fbpx

Kliinik

Liigesed ja Liikumine

Liigeste painduvus, elastsus ja liikuvus on õige liikumise seisukohast üliolulised. Liigesed väljendavad ka meie üldist teadlikkust heast tervisest. Liigeste tervis sõltub väga paljudest asjaoludest. Liigeste ja liikumise kliiniku spetsialistid toetavad Teid mitmekülgselt, et hoida teie lihased tasakaalus ja liigesed hea tervise juures. Meie treeningutel saate ka teadmisi õigest liikumisest, loengutel aga teavet liigese tervise kohta.

VALI TEENUS

ORTOPEEDIA

Ortopeed tegeleb tugi-liikumisaparaadi ehk luude, liigeste, lihaste ja kõõlustega seotud haiguste ning vigastuste diagnoosimise ja raviga.

Ortopeedi vastuvõtule pöördumise põhjused:
• liigeste haigused
• ülekoormustest tingitud probleemid
• traumad
• tugi- ja liikumisaparaadi kaasasündinud väärarengud.

Ortopeed teostab ka vajadusel süstimisprotseduuri liigesesse. Visiiditasu ei korva süstimisprotseduuri. 

Ortopeedi tasulisele vastuvõtule saab saatekirjata.

TAASTUSRAVI

Ükskõik mis probleem kuskil kehas on, on probleem tegelikult kogu organismis ja olukorra lahendamine nõuab terviku taastamist! Seega, et tervendada Teie liigeseid, on vaja tervendada ja tasakaalustada kogu keha, selleks on vajalik Teie elustiili ja toitumisharjumuste korrektsiooni, et parandada seedimist, vähendada põletikku kehas ja parandada liigeskõhre toitumist.

Väga tähtis on kogu tugiliikumisapaaraadi seisukord. Vaja on parandada Teie liigeste ja kogu keha biomehhaanikat (ning liigeste ja lihaste funktsiooni), selle parandamiseks on tarvilikud kätega tehtavad ravid nagu osteopaatia, manuaalteraapia, kiropraktika ning erilised mobilisatsiooni- ja manipulatsioonitehnikad, mis teie liigesed kogu kehas paremini liikuma panevad. Ei saa ravida liigest ilma ravimata teda ümbritsevaid lihaseid, seepärast liigeste ravikompleksis oluline osa massaažil, venitustehnikatel ja eriharjutustel.

Edasi loe siit

SELJA- JA LIHASVALUDE ERIRAVI

Ükskõik mis probleem kuskil kehas on, on sellest mõjutatud kogu organism ja olukorra lahendamine nõuab terviku taastamist!

Keha on ühtne tervik. Kui seljaga on probleeme siis on häiritud normaalne toimimine.

Tugi- ja liikumiselundkond koosneb luustikust ja lihastest. Nende ülesanne on toetada keha ja kaitsta organeid.
Meie lülisambal on kanda määratu suur roll: see toetab keharaskust alates koljust kuni vaagnaluuni ja sellele kinnituvad paljud lihased.

Selgroog moodustab keha keskse toese. Ta on paindlik ning S- kujuline ja koosneb tavaliselt 33 lülist, mis jagunevad viieks piirkonnaks: kaela-, rinna- ja nimme-, ristluu- ja õndralülid. Kaela-, rinna- ja nimmelülid on omavahel liigestega ühendatud, mistõttu on võimalik selgroogu painutada, sirutada ja pöörata. Kohakuti asetsevate selgroolülide mulgud moodustavad kanali, milles paikneb seljaaju. Selgroogu ümbritsevate lihaste ülesandeks on hoida lülisammast õiges asendis. Pikad staatilised koormused ning üleliigne koormuse kandmine võib põhjustada lihastasakaalu häirumise ning viia lülisamba valesse asendisse.

Loe edasi siit

TEIPIMINE

See on Jaapanlaste poolt loodud väga suurepärane leiutis, mis toetab ja kiirendab lihaste taastumist.

Kui lihas saab ülekoormuse siis ta tursub. Turse aeglustab lümfi ja vereringet ja põhjustab valuaistingu aktiveerumist.

Kinesioteibi ülesanne on laiendada ruumi naha ja lihase vahel, tekitades justkui naha üles tõstmise efekti. Seeläbi paraneb nahaalune lümfivedeliku ja vere ringlus ning väheneb surve naha valuretseptoritele.Lisaks aitab normaliseerib lihastoonust ja toetab iseeneslikku lihaskoe tervenemise protsessi.Soovitav toime on saavutatav vaid õigesti paigaldatud teibiga.

NB!Teip peaks peal püsima keskmiselt 3-7 päeva, mõningatel juhtudel on püsinud ka kuni kaks nädalat. Sellega võib käia pesemas, saunas, ujumas, teha trenni. Peale pesemist lihtsalt rätikuga ära kuivatada, kindlasti mitte hõõruda, kreemitada ega õlitada, sest see soodustab teibi kiiremat lahti tulemist.

Edasi loe  siit

OSTEOPAATIA

Inimene on nagu muusikainstrument, ta toimib hästi kui ta on hääles, keha, hing ja vaim helisevad kooskõlas. Häälest ära instrument vajab aga häälestamist.

Osteopaaati võib nimetada häälestajaks ja osteopaatiat häälestamiseks.

Osteopaatia kujutab endast manuaalset ravimeetodit, mis sobib paljude erinevate terviseprobleemide raviks.

Osteopaatiaga saab abi: nii ägedate kui krooniliste valude puhul, võimalik vabaneda jäsemete tundetusest, liigeste ja selgroolülide  jäikusest ja rühivigadest.
Osteopaatia sobib igas vanuses patsientidele väikelapsest vanurini, sõltumata inimese kehakaalust või soost.

Väga oluline on mistahes terapeudi või arsti juurde minnes kui juba olete valinud siis usaldamine.

Osteopaadi visiidil võib teile veider tunduda, et tegeletakse tihti kõige muuga aga mitte sellega mis teile probleemne tundub, usaldage. Terapeut teab mida teeb.

Edasi loe siit

LÜMFITERAAPIA

Lümfisüsteem on mitmeid organeid ning süsteeme hõlmav keha „äravoolu“ süsteem, mille eesmärk on kudede puhastamine jääkainetest, liigsest vedelikust, rasvast ning toksiinidest. Lümfisüsteem talitleb esmalt läbi näärmete, lümfisõlmede, põrna, harknäärme ning mandlite; edasised jäägid filtreeritakse verest läbi neeru ja maksa.

Vajalike toitainete defitsiidi ning relatiivselt vähese füüsilise aktiivsuse tõttu on tänapäeval paljude inimeste lümfisüsteem koormatud. Järgnevad sümptomid on märk sellest, et lümfisüsteem on saastunud ning oleks tarvis organismi aidata läbi põhjaliku puhastuse.

Nahaprobleemid
Artriit
Seletamatud vigastused
Liigne kaal ja/või tselluliit
Sagedased peavalud
Krooniline väsimus/kurnatus …

Edasi loe  siit

SHIKI

Shiki on õpetaja Tadao Kawahara poolt väljatöötatud meetod. Shiki meedodi järgi jagunevad inimesed nelja erinevasse kehatüüpi, mis tulenevad meie DNA- st. Shiki eesmärk on toetada inimesi nende keha kesktelje tasakaalustamise kaudu, mis omakorda tasakaalustab ja vabastab pingetest meie füüsilise ja vaimse poole.

SHINDO

Shindo on vanadel Jaapani traditsioonidel põhinev ravimeetod. Shindo tervendussüsteemi kuuluvad massaaživötted, venitus- ja hingamisharjutused. Shindo käsitlus inimesest on terviklik ja nagu enamik siin elus, ka pidevalt arenev. Erinevad tasakaalutusseisundid ( stress, füüsilised ja emotsionaalsed pinged) häirivad inimese loomulikku olekut. Shindo võtetega saab saavutada keha- ja meele tasakaalu, vabastada pingetest ja tasakaalustada keha energiaid.

Sobib hästi tugi- ja liikumisaparaadi kaebuste puhul. Siia kuuluvad kaela, õlavöötme, selja ja liigeste vaevused nagu valud, jäikus, liikuvuse piiratus; samuti peavalud, traumade ja operatsioonide järgsed seisundid.

TREENINGUD

TERVISEVÕIMLEMINE

Inimene on elus organism, looduse osa, nagu taimgi. Ta on nagu puu, kel juur on maa sees ja võra sirutub päikese poole. Nii nagu puu, nii vajab ka inimene endale kindlat tuge, et teha igapäeva askeldusi siin maamuna peal. Puu ja inimese erinevus on selles, et inimene saab liikuda ja kasutada selleks oma jalgu. Jalgu, mis ühenduses maaga ja puusade kaudu kehaga. Just niisama tugev ja terve nagu on puu juur, on ka puu ise, tema maapealsed osad: tüvi, kahar võra koos okste, ilusate õite, lehtede ja viljadega. Nii on ka inimese jalgadega – mida tugevamad on tema jalad ja puusad, seda tugevamalt ja kindlamalt tunneb end ka tema keha, õlgade, käte ja muu siina juurde kuuluvaga ja tema kaunite juustega peanupp.

Selleks et oma juuri tugevdada olen välja töötanud spetsiaalse võimlemisprogrammi alakehale kui”vundamendile”. See hõlmab kõhu- ja seljalihaseid, puusa-ja vaagnalihaseid ning reie-ja säärelihaseid.

Kõigi nende süstemaatiline treenimine ja asjakohane juhendamine viib meid sirgema rühi, enesekindlama kõnnaku ja tervemate liigeste poole. See aga omakorda tähendab tervemat keha ja täisväärtuslikumat elu.

Treeningud toimuvad T hommikuti kell 10.00 – 10.45

Selja- ja liigesetervise spetsialist, kinesioloog
Raivo Hiiemaa

QIGONG

qi gong ehk meditatsioonist, hingamisest ja liikumisest koosnev harjutustesüsteem, mitte alati ei ole vaja liikumist. Piisab teadvustamisest. tahtest ja kontsentratsioonist. Qi gong on energeetiliselt väga tugev teraapiavorm, mis sobib igaühele.

Treeninguid viib läbi Idameditsiini ja loodusravi spetsialist Tiina Hindrichson

SHINDO

Idamaise mõtteviisi kohaselt moodustavad inimese hing ja ihu lahutamtu terviku. Shindo on jõukohane kõigile, sõltumata east, soost või füüsilisest ettevalmistusest.

Shindo e.  jaapani massaž on kõige lihtsamalt  väljendudes töö kehaga, jaapani keeles tõlgituna “vaimu tee”.  Shindo  eesmärgiks   on  vabastada kehasse  kuhjunud energiad, füüsilised pinged ning seeläbi mõjutada  oma vaimu ja mõtlemist.

Shindo  venitustund  koosneb peamiselt kuuest    venitusharjutusest,  mille  abil hoitakse inimese  energiakanalid avatud. Iga venitus mõjutab kahte meridiaani.

Harjutusi  toetab  juhendaja,  mis   aitab ühest küljest venitusse sügavamale minna ja teisest küljest annab turvalisuse tunde.

Venitus  toimub   sügava   hingamisega, juhendaja aitab kaasa masseerides läbi rätiku.

Tunni ülesehitus:
soojendus, harjutused, lõdvestus.

Shindo harjutusi tehakse matil. Riietus kerge,   sportlik.
Sobib mõlema soo esindajatele igas vanuses.

Treening toimub T kell 17.15 – 18.45

JOOGA

Jooga Marellega

Minu tundides loome ühise ruumi, et koos õppida. Oleme kõik üksteisele nii õpetajateks kui ka õpilasteks, mille läbi saame kõik kasvada ja avaneda tõelisele elujõust pakatavale elule.

Minust:
Kuus aastat tagasi tekkis mul esimene suurem huvi joogamaailma vastu. Esialgu avastasin seda maailma iseseisvalt uurides kõikidest võimalikest allikatest ja toetudes sellele ka praktiseerisin iseseisvalt. NYC kolides sattusin uudishimust paljudesse erinevatesse stuudiotesse kus tutvusin erinevate stiilide ja õpetajatega. Mida enam ma praktiseerisin, seda enam ennast tundma õppisin – esialgu olid ootamatud avanemised, kus keset tundi vanad pinged vabanesid, mis pisarad mööda põski alla voolama panid, teine kord vabanes kuskilt suur armastuse ja õnne tunne ning naeratus valdas tervet keha ja hinge. Koos sisemiste muutustega aina suurenes ka huvi jooga juurte vastu.

Nii ma Indiasse sõitsingi, et õppida juba päris gurudelt. Seal sain ka juba ülemaailmse joogaliidu Yoga Allience poolt RYT-500 jooga instruktori tunnistuse. Kuuludes sealsesse spirituaalsesse õhkkonda, olles osa sellest, andis see mu elule uue suuna. Kogedes jooga sügavamat tähendust hakkas minus kasvama suur soov seda jagada ka teistega. Neile, kellel huvi rännata oma sisekosmosesse ja anda oma kehale, hingele ja vaimule uus hingamine.

Nüüd õpetande, olen avastanud täiesti uue külje, kus saan taas olla õppija kingades ja koos oma õpilastega avastada seda uut mulle avanenud maailma. Nähes kehasid avanemas, kuuldes kuidas kergus voolab läbi mitme tasandi andes selguse ka vaimule, on olnud mulle uskumatult inspireeriv ja tunnen kogu südamest kuidas olen leidnud kutse, mida armastan.

Treening toimub T ja N kell 17.30.-19.00

Marelle Kaelep

HORMOONVÕIMLEMINE

Hormonsüsteemi seisund on ülitähtis hea tervise seisukohast. Meie pakume selle tasakaalustamiseks ja tervendamiseks hormoonvõimlemist, mida nimetatakse ka Aviva meetodiks. Programm koosneb harjutustest, mis tasakaalustavad hormoonide tootmist ja tugevdavad ja hoiavad toonuses kõiki lihaseid, mis vajalikud raseduse, sünnitamise, nauditava seksuaalelu ja hilisema eluperioodi rahuldustpakkuvaks läbimiseks.

Harjutuskava on üles ehitatud balleti-, füsioteraapia-, refleksoloogia-, jooga ja hõimurahvaste viljakustantsude elementide põhjal. Harjutused on lõbusad, tervendavad ja naisi ohustavaid probleeme ennetavad. Tark on ennetada!

AVIVA hormoonvõimlemine on tänu headele tulemustele kogunud kiirelt populaarsust paljudes riikides.

Treenides 2 korda nädalas, olete andnud endast parima, et olla hea tervise juures kõrge eani.

Vaagnapõhja- ja korsetilihaste harjutuste efektiivse ja tugevdava toime tõttu kaasneb regulaarse harjutamisega paljude erinevate (muuhulgas ka intiimsete) probleemide ennetamine ja lahendamine.

Kui naise vaagnapõhja lihased on treenitud, on naine tasakaalus ja kindlalt keskmes.

Teeme harjutusi, mis stimuleerivad verevarustust alakõhus ja reproduktiivorganites. Tasakaalustame seeläbi hormoone ja rikastame keha suurema hulga hapnikuga.

Hormoonide tootmist stimuleerime läbi liikumise ja refleksoloogiliste punktide, mis käivitavad keha isetervenemissüsteemi.

Treening stimuleerib ka insuliini tootmist ja reguleerib seega veresuhkru taset.

Probleemid mida saab ennetada, millele saab leevendust ja lahenduse:

Tsüklihäired, PMS (vererohkus, valulikkus, ebakorrapärane tsükkel, meeleolukõikumised)
Organite allavaje
Pidamatusega seotud probleemid
Hemorroidid
Enneaegne menopaus
Viljastumisprobleemid
Üleminekuperiood -menopaus
Polüübid, tsüstid, polütsüstilised munasarjad
Valulik või tundetu intiimpiirkond
Alaseljavalud
Depressiivsus, eluisutus

NB! Enne rühmaga liitumist on oluline tulla konsultatsioonile. Registreeru: aili@villamedica.com

Harjutuste kavad on erinevad. Konsultatsioonil selgub millisega neist on teil mõistlik alustada, millise intensiivsuse- ja võimsusega peaksite neid sooritama või kas vajate asendusharjutusi.

Tunnid toimuvad 3 korda nädalas Villa Medicas

T. 17.30, N. 17.30 ja R. 10.00

Treener on Aili Lindmäe, kes omab Association for Endocrino Gymnastics poolt välja antud rahvusvahelist sertifikaati.

HINNAKIRI

AVIVA hormonaalne võimlemine   8 EUR

Shindo venitustund    5.5 EUR

Tervisevõimlemine   6 EUR

Jooga   8 EUR

 

 

PERSONAL

Dr. Andres Lindmäe

Spordiarst - Traumatoloog

Dr. Olga Bõstova

Osteopaat

Raivo Hiiemaa

Selja-ja liigeste eriravi

Anneli Haponen

Lümfiterapeut