fbpx

@ Villa Medica

Osteopaatia


Inimene on nagu muusikainstrument, ta toimib hästi kui ta on hääles, keha, hing ja vaim helisevad kooskõlas. Häälest ära instrument vajab aga häälestamist.

Osteopaaati võib nimetada häälestajaks ja osteopaatiat häälestamiseks.

Osteopaatia kujutab endast manuaalset ravimeetodit, mis sobib paljude erinevate terviseprobleemide raviks.

Osteopaatiaga saab abi: nii ägedate kui krooniliste valude puhul, võimalik vabaneda jäsemete tundetusest, liigeste ja selgroolülide  jäikusest ja rühivigadest.
Osteopaatia sobib igas vanuses patsientidele väikelapsest vanurini, sõltumata inimese kehakaalust või soost.

Väga oluline on mistahes terapeudi või arsti juurde minnes kui juba olete valinud siis usaldamine.

Osteopaadi visiidil võib teile veider tunduda, et tegeletakse tihti kõige muuga aga mitte sellega mis teile probleemne tundub, usaldage. Terapeut teab mida teeb.
Osteopaat vaatab teid läbi, kontrollib selgroo liikuvust, rühti ja keha võimalikke pingekoldeid. Läbivaatuse tulemusest lähtuvalt läheneb osteopaat probleemile selliselt, et organismi isetervendamismehhanismid hakkavad tööle jäädes toimetama järgnevatel päevadel.

Osteopaatilise ravi eesmärgiks on taastada keha normaalne liikuvus, koordinatsioon ja rüht.

Ravi on peaaegu valutu.

Abi saab:Lülisamba kaelaosa probleemide korral: kaela-peavalu (migreen), pearinglus, lõualiigese valu, õla-käe valud (fibromüalgia, karpaalkanali sündroom), meeleelundite vaevused (kuulmise, nägemise nõrgenemine).

Lülisamba rinnaosa häirete korral: keskselja valu, valu rinnakus, roietevaheline närvivalu, siseelundite vaevused (valu südame piirkonnas, rütmihäired).

Lülisamba nimmeosa häirete korral: alaselja valu, ishias, puusa-põlve-pöia piirkonna valu (tuimus, külmatunne), pirnlihase sündroom, õndraluu valulikkus, siseelundite vaevused (menstruatsioonihäired, kõhukinnisus).

(Spordi) ülekoormussündroomide korral: nn. tennisisti ja golfimängija küünarnukk; muud samalaadsed kõõluste kinnituskohtade probleemid.

VASTUNÄIDUSTUSi on vähe ja need on suhtelised, s.t. et teatud ravivõtteid oskuslikult ja ettevaatlikult kasutades saab osteopaatiat siiski rakendada. Olulisemad neist: äge põletik, destruktsioon (tuumor, metastaas), tugevalt väljendunud osteoporoos, märkimisväärne degeneratsioon, deformatsioon, hüpermobiilsus.

Profülaktiline ravi hoiab ära hilisemad valud. Kui valu on kannatatud juba pikka aega, tähendab see organismi appihüüdu, ja kui valust proovitakse vabaneda valuvaigistite abil, muutuvad sümptomid tõsisemaks ja probleemid kroonilisteks.

Tutvu ka teiste Liigese ja Liikumise kliiniku teenustega siit

Kirjuta kommentaar