fbpx

@ Villa Medica

Leebe Bioenergeetika


Mis on leebe bioenergeetika?

Leebe bio-energeetika e. kehapsühhoteraapia protsess.

Tegemist on millegi väga õrna ja leebe, kuid uskumatult mõjusa teraapiaga.

Leebest bio-energeetikast on tihti suur abi inimese õige hingamismustri juurde juhatamisel.
Inimese eluenergia liigub ülevalt alla, turvised aga, mida inimene enda kehas loob eostamise hetkest alates on kehas eluenergia vooga risti, ehket horisontaalselt. See ongi põhjus miks eluenergia takerdub. Juhtudel kui inimene on kogenud suuri traumasid ja läbielamisi, takerdub turvise tõttu eluenergia voog, kui seda ei vabastata siis turvis tiheneb veelgi, sest muster jääb korduma seni kuni see tervendatakse. Vahel on turvis e. kaitserüü väga tihe ja inimesel on vahel lausa võimatu sellest läbi hingata, siis tuleb appi leebe bio-energeetika.

Bio-energeetika tehnika päritolu

Leebe bio-energeetika tehnikate loojaks on Eva Reich, kes oli maailmakuulsa psühhoterapeudi, Wilhelm Reichi, tütar. Eva pidas oma isa sajandi suurmeheks, kelle suurusest saadakse aru alles 150 või 200 aasta pärast, arvas ta. Läks vähem aega, see aeg on käes, kuna on aru saadud tema töö olulisusest kui uue paradigma loojast tervendusteraapias.

Wilhelm Reich võttis esimesena keha käsitluse psühhoteraapiasse ja avastas, et kehahoiak, kuju, liikumine jne mõjutavad ka psüühhikat.
Reich avastas, et inimene kasvatab alates juba väikelapse east omale emotsioone ja tundeid alla surudes turvist e. „kaitserüüd“. Nii näiteks on iga sundimine inimese vaba tahte vastu minek ja see tekitab kehas vastuseisu, mis talletub lihastesse lihaspingetena. Samamoodi surutakse väljendamata emotsioonid ja tunded lihastesse ja ka see moodustab kaitserüüd. Samuti igasugused karistamised, valu tekitamine, kukkumised, solvangud jne. Kaitserüü ei võimalda inimesel olla ühenduses oma tõelise olemusega. Ta eraldab meid heaolu tundest, rõõmust, naudingust ja ei lase avaneda tõeliselt armastusele.

Meie kuus erinevat kaitserüüd

W. Reichi avastuse järgi on meil VI kaitserüüd. Nendest rüüdest vabanemine paneb kõik energiad aktiivselt liikuma ja suurendab elujõudu, laseb tunda tõelist naudingut ja ühinemist armastuses. Rüüdest vabanemine on väga oluline, kuna rüüd pärsivad elujõudu ja vähendavad eluaastaid.

I kaitserüü – silmade piirkond
See väljendub hästi inimestel, kellel on liikumatu näoilme. Emotsioonid on maha surutud nii, et isegi miimika ei reeda tundeid.

II kaitserüü – suu piirkond
Emotsioonide suu kaudu väljendamine on maha surutud. On raskusi oma mõtete väljendamisega Köhimine, sage köhatamine on ka selle tunnuseks

III kaitserüü – õlgade piirkond
Hirm, kaitse välise rünnaku eest. Kaitses olemine,õlad üleval.

IV kaitserüü – rinnapiirkond
Kaitseb viha eest. Tugev enesekontroll.

V kaitserüü – diafragma piirkond
Kõva kõhuga inimesed on ärevad, pinges, ohu ootel. Pehme kõhuga on rahulikud, julged. Selle rüü avamine annab võimaluse välja oksendada negatiivsed tunded

VI kaitserüü – puusapiirkond
See rüü on meie ajastul kõige tugevam rüü, kuna seksuaalsust on ühiskonnas alla surutud, häbistatud ja madaldatud ja seetõttu on inimesed seda rüüd võimsalt kasvatanud.

Kuidas kaitserüüdest vabaneda?

Kaitserüüdest vabanemiseks kasutatakse erinevaid bioenergeetiliste puudutuste süsteeme, millega vabastatakse järk-järgult kaitserüüsid ning pannakse energiad liikuma. Teraapia käigus lõdvestab terapeut kliendi keha ja sulatab leebelt “kaitserüüd”, mis hoiab inimest pinges – see võimaldab lõdvestuda ka psüühikal ja lahenevad psühholoogilised, emotsioonide ja traumaga seotud probleemid.

Bioenergeetiliste puudutuste süsteeme e. komplekse on mitmeid erinevaid ja kõigil neil on oma eelised ja kasutusala vastavalt probleemile.

Villa Medicas kasutame kolme erinevat bioenergeetilist puuduste kompleksi: liblikmassaaž, tasakaalustamine ja metamorfoos. Kõigi kolme kohta saab lugeda lähemalt Hinge ja Hingamise kliiniku alt.

Tutvu ka teiste Hingamise ja Hinge Kliiniku protseduuridega siit

Kirjuta kommentaar