fbpx

@ Villa Medica

Algallika Protsess ja Hingamistöö


Mis on algallika protsess ja hingamistöö?

Algallika protsess ja hingamistöö on hingamise õpetus, mille on välja töötanud Binnie A. Dansby, kes on saavutanud ka Eestis väga hea tuntuse. Selle õpetuse eesmärgiks on oma elu suhtes tehtud mitte toetavate, negatiivsete otsuste teadvustatud vabastamine ja elu jaatavate, positiivsete otsustega asendamine ja integreerimine.

See meetod võimaldab meil avastada ja muuta ebaotstarbekaid mõtteid ja võimalikke valusaid kogemusi minevikust, mis märkamatult mõjutavad meie praegust käitumist ja suhtumist. Kui leiame üles mõttemallid mis takistavad meid edasi liikumast, saame nad vabastada ja asendada meid toetavate mõtetega.

Teadlikult õige hingamine on tervise seisukohast väga oluline kuid sama oluline on ka mõte, sest oma mõtetega me loome oma elu. Mõtted materialiseeruvad sõnadeks ja tegudeks, nendest aga saavad tunded, emotsioonid, sündmused ja olukorrad, samuti haigused.

Vabastav Hingamine koos terapeudiga

Teadlikult, ühendatult koos vabastava hingamise terapeudiga hingates jõutakse muutunud teadvuse seisundisse kus teadvus muutub, avardub. Selles seisundis, on võimalik pinnale kerkivaid alateadvusesse peidetud emotsioone ja teadvustamatult valitud mõtteid vaadelda ja seejärel tervendada, algset elu eitavat mõtet elu jaatava mõttega asendades. Emotsioonid, mis on meie kehas kaua ja teadvustamatult elanud, on jätnud meisse oma jälje. Seetõttu on hästi oluline sügav lõdvestus, kohalolu ja tunnetamine, kuskohas kehas asub see emotsioon ja seejärel ta armastusega pinnale tuua, leida algne mittetoetav mõte, see vabastada ja asendada uue, toetava mõttega. Mõtete muutmine loob muutusi ka meie füüsilises kehas, füüsilises maailmas – meie enda elus ja läbi meie ka teistes inimestes ja ühiskonnas.

Usaldades nii ennast kui toetajat, on võimalik maksimaalselt lõdvestuda, see on soodne pinnas lahti laskmiseks ja tervenemiseks. Ilma oma enda tahte ja otsuseta ei saa toimuda midagi.
Kui uus muster (tee) on kinnistunud, saab hakata teadlikult ise oma elu looma.

Vabastav hingamine võimaldab:
– mõista iseennast ja oma elus toimuvat laiemal
– vabaneda füüsilises kehas läbielamistest tingitud blokeeringutest
– muuta mõtteviis positiivseks
– jõuda armastava suhtumiseni endasse ja seeläbi ka teistesse
– õppida enesejuhtimise teel vabanema stressist
– tervendada füüsilist tervist
– suurendada füüsilist vastupidavust
– kasvatada vaimset võimekust
– avada endas loomingulisus

Avasta veel Villa Medica Hinge ja Hingamise kliiniku teraapiaid siit

Kirjuta kommentaar