fbpx

@ Villa Medica

Rindade korrigeerimine


Rinda saab korrigeerida mitmel erineval viisil. Nii proteesiga kui ilma, sõltub olemasolevast materjalist. Kõige tervislikum ja vähem traumaatilisem viis on rinna korrigeerimine spetsiaalse proteesiga. Seda moodust ei saa kasutada aga iga patsiendi puhul. Rind ei tohi olla väga lõtvunud ja muidugi ei tohi rind olla suur ja mis kõige tähtsam, patsiendile peab rinna suurendamine olema vastuvõetav.

Teine viis on suurendada rinda ja tõsta areaali. Armid jäävad rinnaareaali ümber. Ka selleks peab olema sobiv patsient kelle rind ei tohiks olla liiga lõtvunud ja suur, kui just suurt rinda ei taheta.

Kolmas viis, kui rind ei ole väga suur aga rinnakudet on küllalt palju, tehakse areaali ümber lukuaugu kujuline sisselõige, mille kaudu paigutatakse kudesid ümber, eemaldatakse üleliigne lõtvunud nahk, tõstetakse areaali.

Neljas viis, ankrukujuline lõige, mis laieneb allapoole ja järgib rinnaalust volti – seega kolm sisselõiget. Rindadest eemaldatakse ülemäärane nahk ja koed paigutatakse ümber. Nibu koos nibuväljaga teisaldatakse uude kohta. Kujundamaks rinnale uut kontuuri, tuuakse endise areooli ümbruse nahk mõlemalt poolt rinda alla ja nibuvälja ümber ning õmmeldakse kinni. Õmblused jäävad areooli ümber, vertikaalne õmblus nibu alla ja horisontaalne rinna alla. Pärast operatsiooni seotakse rinnad elastiksidemega.

Operatsiooniks vajalikud analüüsid (veri ja uriin) ei tohi olla teostatud mitte varem kui 10 päeva ennem operatsiooni.

Operatsiooni teeme üldanesteesias. Operatsioonile tuleb tulla söömata ja joomata. Operatsioon võib kesta 2 kuni 5 tundi. Peale seda ärkate anestesioloogi ja õe järelvalve all.

Kliinikusse tuleb jääda 1 kuni 2 ööks. Kliinikus viibimise hinna sees on kõik vajalik kliinikus viibimiseks.

Järgmisel hommikul, peale kosutavat hommikusööki, hooldatakse teie haavad, aidatakse selga spetsiaalrinnahoidja, räägitakse üksikasjalikult haavade hooldusest ja antakse kaasa kõik vajalik haava hooldamiseks koos vastava infolehega. Samuti lepitakse kokku järgnevad visiidid. Peale seda, lubatakse teid saatjaga lahkuda.

Planeeritud operatsiooni korral tuleb maksimaalse ohutuse tagamiseks rasestumisvastased vahendid kuni operatsiooni läbimiseni ära jätta. Operatsioonikuul, peale menstruatsiooni vahendeid mitte enam kasutada. Uuesti jätkata kasutamist peale operatsiooni järgnenud menstruatsiooni.

Soovitame hoida kaal stabiilne, kaalukõikumised mõjuvad rinnale alati halvasti.
Operatsioonipäeval ärge kasutage kosmeetikat. Nahk peab olema puhas ja terve, ilma mädapõletiku kolleteta.

Parimate tulemuste nimel loobuge suitsetamisest. Suitsetamine mõjub haavade paranemisele halvasti, samuti pärsib operatsioonijärgset taastumist. Ärge tarvitage operatsioonieelsel päeval alkoholi, samuti vältige alkoholi paranemisperioodil.

Arme tuleb peale operatsiooni kaitsta otsese päikesekiirguse eest ühe aasta jooksul. Arm võib pigmenteeruda ja see on pöördumatu. Peale operatsiooni on rinnad paistes, sageli ka küljed. Võib tõusta väike palavik, mis võib kesta nädala.

Peale operatsiooni vältige pingutust nõudvaid tegevusi. Haavade paranemiseni vältige sauna ja kuuma vanni 1 kuu jooksul. 6 kuud peale operatsiooni ei tohiks rasestuda Lõplik tulemus on näha 6 kuu kuni aasta pärast.

AJAKAVA :
Üldnarkoosis tehtava operatsiooni puhul ei tohi süüa ega juua 6-8 tundi enne lõikust.
Umbes 3- 5 tundi operatsioonil
1-2 ööpäev viibimine med.õe järelvalve all
10-14 päeva töölt ära
2-3 nädalat – tervenemine, naasmine normaalsesse elurütmi (sh. seks)
6-8 nädalat – täielik taastumine, sportimine
6-8 kuud – parimate tulemuste ilmnemine

ENNE OPERATSIOONI SOOVITAME:
500 mg C vitamiini 4x päevas 1kuu vältel – vähendab oluliselt verevalumite teket,
lümfimassaažiseeriat 1 kuu enne operatsiooni

PEALE OPERATSIOONI SOOVITAME:
soovitame ka lümfi- ja punktmassaaži (3 nädala möödumisel operatsioonist 10 seanssi paaripäevase vahega)

ENNE OPERATSIOONI KAKS NÄDALAT JA PÄRAST OPERATSIOONI KOLM NÄDALAT VÄLTIGE ASPIRIINI JA MUID VERD VEDELDAVAID MEDIKAMENTE!

Tutvu ka teiste Ilukirurgi kliiniku teenustega siit

Kirjuta kommentaar