fbpx

@ Villa Medica

Rindade vähendamine


Nii nagu liiga väike rind teeb naistele meelehärmi, nii ka liiga rinnakad naised ei tunne oma varandusest rõõmu. Suur rind põhjustab kaela- ja seljavalusid ja mõjub halvasti rühile. Samuti lõtvub ja vananeb suur rind kiiremini ja peale laste sünnitamist ja imetamisi ei tunne suure rinna omanik ennast enam nii ihaldusväärsena kui tahaks. Ainsaks probleemi lahenduseks saame pidada rindade vähendamise operatsiooni. Seda soovitame aga neile naistele, kellel hiljem pole plaanis sünnitada ja imetada, sest kuna vähendatakse rinnanääret, võib olla hilisem rinnaga toitmine võimatu.

Operatsioonil tehakse areaali ümber ankrukujuline sisselõige, mis laieneb allapoole ja järgib rinnaalust volti – seega kolm sisselõiget. Rindadest eemaldatakse ülemäärane rasvkude, nahk ja rinnanäärmekude. Nibu koos nibuväljaga teisaldatakse uude kohta ja vajadusel vähendatakse nendegi suurust. Kujundamaks rinnale uut kontuuri, tuuakse endise areooli ümbruse nahk mõlemalt poolt rinda alla ja nibuvälja ümber ning õmmeldakse kinni. Õmblused jäävad areooli ümber, vertikaalne õmblus nibu alla ja horisontaalne rinna alla. Kui rinnad pole just ülemäära suured, siis saab mõne tehnikaga vältida vertikaalset õmblust. Areooli positsiooni muudetakse tavaliselt närvide ja veresoonte küljest eemaldamata, kuid eriti suurte rindade puhul tuleb seda siiski teha. Selline siirdamine muudab aga nibu ja nibuvälja püsivalt mittetundlikuks ja koos rinnanäärmete vähendamisega võib muutuda edaspidine imetamine võimatuks. Pärast operatsiooni seotakse rinnad elastiksidemega. Võidakse jätta päevaks sisse ka dreen.

ENNE OPERATSIOONI SOOVITAME:
• 500 mg C vitamiini 4x päevas 1kuu vältel – vähendab oluliselt verevalumite teket,
• lümfimassaažiseeriat 1 kuu enne operatsiooni

Operatsiooniks vajalikud analüüsid tuleb teostada mitte varem kui 10 päeva ennem operatsiooni. Uuring rindadest võib olla teostatud varem.
Planeeritud operatsiooni korral tuleb maksimaalse ohutuse tagamiseks rasestumisvastased vahendid kuni operatsiooni läbimiseni ära jätta. Operatsioonikuul, peale menstruatsiooni vahendeid mitte enam kasutada. Uuesti jätkata kasutamist peale operatsiooni järgnenud menstruatsiooni.

SOOVITUSED:
• Soovitame hoida kaal stabiilne, kaalukõikumised mõjuvad rinnale alati halvasti.
• Operatsioonipäeval ärge kasutage kosmeetikat. Nahk peab olema puhas ja terve, ilma
mädapõletiku kolleteta.
• Parimate tulemuste nimel loobuge suitsetamisest. Suitsetamine mõjub haavade paranemisele
halvasti, samuti pärsib operatsioonijärgset taastumist.
• Ärge tarvitage operatsioonieelsel päeval alkoholi, samuti vältige alkoholi paranemisperioodil.
Operatsiooni teeme üldanesteesias. Operatsioonile tuleb tulla söömata ja joomata. Operatsioon võib kesta 2 kuni 4 tundi. Peale seda ärkate anestesioloogi ja õe järelvalve all.

Kliinikusse tuleb jääda 1 kuni 2 ööks. Kliinikus viibimise hinna sees on kõik vajalik kliinikus viibimiseks. Järgmisel hommikul, peale kosutavat hommikusööki, hooldatakse teie haavad, aidatakse selga spetsiaalrinnahoidja. Räägitakse üksikasjalikult haavade hooldusest ja antakse kaasa kõik vajalik haava hooldamiseks koos vastava infolehega. Samuti lepitakse kokku järgnevad visiidid.
Peale seda lubatakse teid saatjaga lahkuda.

AJAKAVA :
Üldnarkoosis tehtava operatsiooni puhul ei tohi süüa ega juua 6-8 tundi enne lõikust. Umbes 3- 4 tundi operatsioonil
1-2 ööpäev viibimine med.õe järelvalve all
10-14 päeva töölt ära
2-3 nädalat -tervenemine, naasmine normaalsesse elurütmi (sh. seks) 6-8 nädalat – täielik taastumine, sportimine
6-8 kuud – parimate tulemuste ilmnemine
• Arme tuleb peale operatsiooni kaitsta otsese päikesekiirguse eest ühe aasta jooksul. Arm võib pigmenteeruda ja see on pöördumatu.
• Peale operatsiooni on rinnad paistes, sageli ka küljed. Võib tõusta väike palavik, mis võib kesta nädala.
• Peale operatsiooni vältige pingutust nõudvaid tegevusi.
• Haavade paranemiseni vältige sauna ja kuuma vanni.
• 6 kuud peale operatsiooni ei tohiks rasestuda.
Lõplik tulemus on näha 6 kuu kuni aasta pärast.

PEALE OPERATSIOONI SOOVITAME:
• soovitame ka lümfi- ja punktmassaaži (3 nädala möödumisel operatsioonist 10 seanssi
paaripäevase vahega)

ENNE OPERATSIOONI KAKS NÄDALAT JA PÄRAST OPERATSIOONI KOLM NÄDALAT VÄLTIGE ASPIRIINI JA MUID VERD VEDELDAVAID MEDIKAMENTE!

Tutvu ka teiste Ilukirurgi kliiniku teenustega siit

Kirjuta kommentaar