fbpx

@ Villa Medica

Teadlik rasedus


Rasedus on väga loomulik ja samas erakordne sündmus naise elus. Kuigi rasedus hõlmab väga väikest perioodi naise elust, on see erakordselt oluline periood, sest tegemist on ju uue inimese loomise ja Maale toomisega. Rasedus on õnnistus – öeldakse ju naise kohta sellel ajal, et ta on õnnistatud olekus.

Inimese loomine on inimese kõige suurem looming ja seetõttu ka suhtume sellesse väga pühendunult.

Naine on inimkonna esimene õpetaja. See on suur vastutus. Kõik see, mis toimub rasedaga, toimub ka üsas oleva, enda keha alles loova hingega. Üsas olev beebi on teadvel eostamise hetkest alates, ta on kontaktis ema mõtete, tunnete ja emotsioonidega. Seetõttu on oluline täie teadlikkusega sellesse suhtuda ja enda probleemidega tegeleda juba enne lapse eostamist.

Raseduseks hakkame ettevalmistusi tegema alates hetkest kui tuleb soov last saada. Just siis tasuks teha ka esimene käik antud pädevusala terapeudi juurde, et saada ettekujutus sellest, mida üldse kujutab endast teadlik rasedus ja loomine.
Tänaseks teame kui suure jälje on inimestesse jätnud mitteteadlik rasedus ja sünd. Meil on hulgaliselt võrdlusmaterjali teadlike ja mitteteadlike inimeste kogemustest.

Binnie A. Dansby unikaalne õpetus „Sünniks ettevalmistav Algallika hingamistöö“ on väga täiuslik teejuht sellel teel.
Binnie A. Dansby on tänaseks sünde toetanud juba 35 aastat, seega omab väga suurt praktilist kogemust. Ta on ka rahvusvaheliselt tundud lektor ja õpetaja. Mina, tema õpilasena olen väga tänulik selle õpetuse ja jagatud kogemuste eest ja meeleldi jagan neid teiega, sest iga õnnelik ühiskonnaliige on õnnistuseks kogu ühiskonnale.

Sünniks valmistumine toimub kõikidel tasanditel, nii vaimsel (teadvuse erinevad tasandid), füüsilisel kui hinge ja meele tasandil. Tuleme kohale kõigil nendel tasanditel, et saada terviklikuks ja luua võimalikult täiuslik ja rahuldust pakkuv rasedus ja sünd.

Esimesel kohtumisel kaardistame hetkeolukorra (millised on hetkel teadmised, tervislik seisund ja ootused jne …)

Hingamisel on väga oluline roll. Õige hingamismustri omandamisega alustame kohe, raseduse suurenedes ei ole see enam nii tõhus.

Visiitide edasised teemad:

HINGAMINE ja MÕTE – elu loomise alused
Meie mõte annab elule suuna, hingamine sellele väe. Meie mõtetest saavad tunded, emotsioonid ja teod, meie ise vastutame nende eest. Meie ise saame muuta oma mõtteid. Muutes mõtet, muutub olukord, tunne, emotsioon, muutub elu.
Lapse eostamise, raseduse ja sünni juures olnud mõtted mõjutavad lapse elu, uskumusi ja tundeid. Võib olla sa pole veel teadlik, et oled enda sünni ajal vastu võtnud otsuseid, mis praegu põhjustavad sinu elus takistusi ja võivad luua takistusi ka sinu lapse sünni juures. See on muster mida sa kordad ikka ja jälle. Sul on võimalik neid otsuseid teadvustada, neid soovi korral muuta ja vabastada. Sinul on võimalus kõike muuta ja sünnitada enda laps just selliselt nagu Sina soovid.
See kõlab lihtsalt kuid alateadvuse muster , mida oled loonud alates iseenda eostamise hetkest, on sügav ja seetõttu nõuab muutuste tegemine järjekindlat tegelemist.

EMADUS – MIDA SEE TÄHENDAB
Emaks olemine on lisaks bioloogilisele toimingule ka emotsionaalne, vaimne hoolitsemine ja toetus. Avardame teadmisi emaks olemise kasvamise võimaluste kohta. Milline ema sa oled ise endale?

KEHA JA SÕNA
Sünni energia on võimas ja loov. Sinu keha mäletab kõike. Aeg on vabastada ja lahti lasta mittetoetav.
Oled Sa treeninud oma meelt ja keha, nii et Sa oled valmis selleks suureks sündmuseks? Raseduse füsioloogia. Millega valid end ümbritseda raseduse ja sünnituse ajal ning kuidas see Sind mõjutab?

MÜÜDID JA MÜSTIKA EOSTAMISE, RASEDUSEST JA SÜNNITUSEST
Kuidas on kujundatud sinu arvamust rasedusest ja sünnitusest? Mida Sinule on rääkinud sinu ema, teised naised, isa ja mehed, meedia …? Kas oled teadlik, et see kõik mõjutab sinu elu ja ka rasedust seni kuni sina otsustad valida teisiti. Teades tõde kõige kohta, mida mõtled, saad teha selgeid valikuid iseenda jaoks praegusel hetkel.

SUHE JA ALGNE INTIIMSUS
Sinu algne suhe – suhe emaga – peegeldub Sinu suhetes iseendaga ja järgnevates suhetes teiste inimestega.
Partneri kaasamine ja ettevalmistamine raseduseks ja sünniks. Sinu partner on oluline ja teretulnud täielikult osalema raseduses ja sünnituses.

TOITUMINE NING EMOTSIONAALNE JA VAIMNE PUHASTUMINE
Rasedus on suurepärane aeg õppida aktsepteerima ja kuulama oma imelist avarduvat keha.
Millist toitu vajab sinu keha ja hing? Kuidas vaimselt ja füüsiliselt puhastuda?
Avardumine on turvaline. Parimate valikute tegemine on turvaline. Toetades ennast, saavad toetatud ka kõik teised.

KES ON AUTORITEET SINU ELUS?
Enda ja oma pere tegelike soovide ning vajaduste mõistmine ja nendele järgnemine. Oma vajaduste esiplaanile seadmine.
Eduteadvuse rajamine.

KÜLLUS
Loo endale see, mida Sa soovid. Fookus on elu jaatamisel ja vastu võtmisel. Hoides tähelepanu tänulikkusel ja pühendumisel laiendad küllust oma elus.

EMAKS sündimiseks valmistumine
Sünnitus võib olla pehme ja nauditav. Sa oled võimeline toime tulema järjest kõrgemate energiatasemetega. Sünnituse ja üleminekufaasi füsioloogia.

LÕPETATUSEST UUDE ALGUSESSE
Laps on teadvel ka raseduse ja sünnituse ajal. Inimene, kes on sündinud sellise teadlikkuse keskkonnas, teab, et on terviklik ja täielik ning saab valida rõõmuga luua mida ta soovib.

NB! Leiame sulle vajadusel ka sobiva sünnitoetaja.

Tutvu ka teiste Naise tervise ja Uue elu loomise kliiniku teenustega siit

Kirjuta kommentaar