fbpx

@ Villa Medica

Kookonteraapia


Sina , armas naine, oled päike Maa peal, sinu üsas luuakse, kantakse ja tuuakse Maale inimkond. Maailm on sinu nägu. Sinu iseendast teadlikuks saamine muudab elu planeedil. Oma väega ühenduses olev naine on särav, elurõõmus ja terve, tema pere on õnnelik ja hea tervise juures. Selleks, et saada, ja alatiseks jääda säravaks päikeseks, vajad sa ka ise tähelepanu ja asjatundlikku toetamist. Pakun sulle oma teadmisi ja hoolitsust Kookonteraapia näol.

Iidsetel aegadel teati, et sünnitades läbib naine taas elu ja surma väravad, seetõttu olid sünni juures alati armastavad ja teadlikud naised. Sünd oli püha-, rituaalne toiming. Kogu protsess kestis 40 päeva ja kogu selle aja jooksul oli sünnitaja väga hoitud ja toetatud teiste naiste poolt.

Tänapäeval on see tarkus unustuste hõlma vajunud. Sünnitamised sünnitusmajades ja kiire elutempo ei võimalda naisel kohaneda uue olukorraga ja rahulikult emaks sündida. Naine on kui osadeks lahti võetud ja selliselt sünnitusmajast lahkudes jääb osa temast justkui sinna maha. Paljud naised räägivad, et tunnevad ennast hajevil ja äraolevatena, ei suuda asju meeles pidada ja on raskustes endas emotsionaalse tasakaalu leidmisega. Ka sünnitusjärgne depressioon on tingitud just asjatundmatust suhtumisest sündi ja sünnitajasse. See, mis toimub sünnitajaga sünnitamise ajal ja selle järel 40 päeva jooksul, jääb naist saatma seni kuni naine saab teadlikuks ja oskab küsida asjatundlikku toetust, mis aitab tal taas terviklikuks saada.

Iidsed teadmises koos Kookonteraapia ja Robozo massaažiga on Eestisse jõudnud Mehhikost, läbi Venemaa ja Ukraina.

Kookonteraapia on välja kasvanud Kookonhoolitsusest, mida pakutakse naistele just peale sünnitamist. See hoolitsus kestab 6 kuni 8 tundi ja sinna juurde kuulub veel peale teraapias pakutava ka vanniprotseduur hästi valitud taimedega ja kogu keha lõõgastav aroomimassaaž.

Parim kingitus sünnipäevaks oma kallitele või iseendale, on just Kookonteraapia, et pühitseda ja tervendada oma sündi.

Kookonhoolitsuse teraapia vorm, ehk Kookonteraapia, mida mina pakun oma teraapiatoas, sobib aga kõigile, sest see on väga sügavalt tervendava, energiat taastava-kasvatava ja inimest tervikuks ühendava mõjuga. Selle, väga tervikliku protsessi lõppfaasis on sul võimalik, sõna otseses mõttes tõusta kookonist lendu kui liblikas. Milline liblikas, see on sinu valik …

Inimene on kui tohutu raamat, tihedalt täis kirjutatud aegade raamat, paljude emotsioonide, uskumuste ja ainulaadsete arusaamade kirjeldustega. Inimese keharakud on täis mälestusi alates eostamise hetkest. Kuigi mäletad endaga toimuvast vaid suhteliselt väikest osa, elavad need mälestused su kehas siiski, mõjutades su elu ja otsuseid. Raskused ja takistused eluteel on ilmingud sellest, samuti tunded, emotsioonid, traumad ja haigused, ka eelnevate põlvkondade poolt pärandatud uskumused, üsas oldud ajal kogetud ema mõtted, tunded ja emotsioonid, mida sa oled võtnud enda kanda.

Et su elu paremini voolata saaks on väga oluline eluenergia vaba voog sinus. Selleks on vaja taibata, kuidas sa seni oma elu loonud oled, milliste mõtetega? Mittetoetavate mõtete all on meil kinni väga palju eluenergiat, mis põhjustavad negatiivseid, mittetoetavaid tundeid ja emotsioone, mis kurnavad meie keha. Kookonis on võimalik näha oma mõtete taha ja vabastada mittetoetavad ja luua uued, toetavad mõtted.

Teraapia kestab 3-4 tundi. Algab vestlusega, seejärel on süvitsiminek vabastava hingamisega, keha kuulamine tervendavate puudutustega ja lõpuks kookonfaas õrna Rebozo keha kiigutamise, õõtsutamisega, mille käigus keha ja meel teevad koostööd süvatasandil, kuulamise, taipamise ja vabastamisega.

Teraapia juurde kuulub ka väga eriline Ayurveda tee ja ravimtaimedest jalavann jalalabade õlitamise ja massaažiga.

Teraapiasse sobib tulla väga mugavates, mittekortsuvates riietes. Kaasa tuleb võtta soojad sokid ja vahetusriided. Peale teraapiat, palun, varuge endale rahulik aeg, soovitavalt ka edasiseks paariks päevaks. Teraapia mõju võib kesta kuni kuu aega, selle jooksul toimuvad muutused süvatasandil edasi ja kui tähelepanelik oled, võid peagi märgata muutusi ka oma elus.

Sina, armas naine, väärid parimat! Sa väärid tähelepanu, hoolt ja armastust!
Aili Lindmäe

Tutvu ka teiste Naise tervise ja Uue elu loomise kliiniku teenustega siit

Kirjuta kommentaar