fbpx

@ Villa Medica

Ida meditsiin ja loodusravi


Hiina meditsiin on palju enamat kui akupunktuur ja meridiaanid? Hiina meditsiin on filosoofia ja elustiil, mis käsitleb inimest kui tervikut ja looduse osa. Hiina meditsiini eesmärgiks on taastada harmoonia ja tasakaal inimese sees ning inimese ja looduse vahel. See on terviklik süsteem, mis õpetab kuulama oma keha ning aru saama märkidest ja sümptomitest, mida organism meile igapäevaselt annab. See on haiguste ennetamine, tervise taastamine ja ravi loomulike ning looduslike vahenditega.

KONSULTATSIOON 1h: Eelankeet, vestlus, keel puls, manuaal(teraapia), raviplaan. 
Inimest tervendades on oluline süveneda tema loosse. Oluline on põhjuse leidmine ja lahendamine. 
Hiina vanade rahvameditsiini õpetuse kohaselt näitavad inimese keel ja pulss tema seisundit nii, et keele vaatamist võib võrrelda pilgu heitmisega inimese sisemusse. Keel näitab pikemaaegsemat seisundit. Pulss iseloomustab hetkeseisu, seda mõjutavad isegi hetkelised emotsioonid,.

AKUPUNKTTERAAPIA
Qi ehk eluenergia voolab organismis ja jõuab iga väikseima elava rakuni. Kehas on mitmeid informatsiooni liikumise teid. Neid info liikumise teid kutsutakse meridiaanideks. Meridiaanide pindmises osas on palju sensitiivseid punkte, mida nimetatakse akupunktuuri punktideks.
Akupunktide qi-d mõjutades saab mõjutada kogu organismi, siseorganeid, meeleelundeid, erinevaid keha kudesid jne. Akupuktuuri eesmärgiks on tasakaalustada organismis ringlev energia ja selle abil ravida ning vältida haigusi ja parandada üldist tervislikku seisundit.

Nõelravi toimemehhanismid.
Raviaparaat genereerib elektriimpulsse, mis sarnanevad närviraku poolt toodetavate impulssidega. Seetõttu on impulsid füsioloogilised. Raviefekti aluseks on organismi tervendav vastusreaktsioon, mis leiab aset, kui aparaadiga töödelda kindlaid punkte, mis on ühenduses siseorganitega. Aparaati võib kasutada jätkuvalt, mitu korda päevas ja pikemate ravikuuridena. Jätkuv ravi harmoniseerib siseorganite ja organsüsteemide tegevust.

AkuMagnetKleeps 
Niklivabad, ümmarguse kujuga, naha värvi magnetplaastrite keskel asub magnet keha, mis on nahal vaevumärgatav. Plaastril oleva magnetvälja võimsus on ligikaudu 700 gaussi. Akupunktteraapia võimendamiseks kodusel ravil.
(nõel) kaud(g)teraapia
Kauguselt energia kiirguse meetod, kus ravialune viibib samas ruumis, kuid füüsilisel tasandil kontakti ei toimu või kus ravialune viibib eemal.

Nõelmatt 20min.
Nõelmatid on pärit aasia rahvameditsiinist. Nõelmati kasutamine taastab energiavoolu kogu kehas.
Nõelmatt
tõstab energiataset
tugevdab immuunsüsteemi ja tõstab vastupanuvõimet haigustele
kiirendades ainevahetust aitab vähendada rasvkudet
on väga efektiivne stressi ja depressiooni alandaja
leevendab peavalusid
on tugevalt valuvaigistava toimega
leevendab lihasspasme, vähendab lihaspinget
leevendab lülisamba probleeme
on abiks menopausi ja PMS-i ajal, toimib viljatuse ja impotentsuse vastu
turgutab keha peale ülepingutust
annab hea une
kompenseerib füüsilise aktiivsuse puudumist (lennureisid, pikad autosõidud, pikk tööpäev arvuti taga, lamavad haiged)

KUPUD
Kuputeraapia on efektiivne ravimeetod, mida on ka Eestis palju kasutatud.  Hiina meditsiinis on kuppude kasutamine haiguste ravis väga tähtsal kohal.
Kuppude panemise eesmärgiks on energia ja vere liikumise soodustamine kanalites ning väliste patogeenide ehk haigustekitajate eemaldamine. Eriti efektiivsed on kupud vere või qi seiskumisest tingitud valude raviks.
Kuputeraapia erinevateks vormideks on kupumassaaž ja kuppude jätmine kehale 20 minutiks.
Kupud on efektiivsed erinevate valude raviks: kaela- ja seljavalu, liigesvalu, pingest tingitud peavalu, külmetushaiguste jne. raviks. Haiguste profülaktikaks on eriti hea toimega kupumassaaž.
1.Vaakumkupud
2.Magnetkupud
3.Klaaskupud

MOKSA
moksa ehk punktide soojendamine. 
​Moksa teraapia (Moksibustioon / Moxibustion) on traditsiooniline Hiina meditsiini ravimeetod, mille puhul kasutatakse haiguste raviks ja profülaktikaks ravimtaimedest valmistatud moksaga (moksa sigarid, koonused jne)  tekitatud kuumust. Moksa (JIU HUO) tähendab tõlkes tule kasutamist raviks teatud ajaperioodi jooksul.
Samuti kasutatakse Hiinas moksat laialdaselt haiguste profülaktikaks soojendades regulaarselt mao kanalil asuvat nn. “saja haiguse punkti”. Selle punkti mõju immuunsuse tõstmisele on tõestust leidnud ka paljudes erinevates lääne meditsiinilistes uuringutes.

1.Puju
Moksa põhiliseks koostisosaks on hariliku puju (Artemisia Vulgaris) ürt.
2.Knopka
3.Sigar
moksast tekkinud suits võib ärritada hingamisteid allergiat põdevatel inimestel. Viimasel juhul on soovitav kasutada suitsuta moksat.

4.TDPLamp 20min
Erinevalt tavapärasest elektromagnetlambist iseloomustab TDP lampi ümar patendeeritud mineraalkiviga kaetud PLAAT, mis sisaldab 33 inimesele vajalikku elementi. Aktiveerituna eraldab see plaat spetsiaalse koguse elektromagnet-laineid, mis ulatuvad 2-st mikronist 25-ni lainepikkuses 28-34 mw/cm2 , mis on sarnane inimekehast kiirguva lainepikkusega, järelikult see ka neeldub inimkehas kõige paremini. On avastatud, et sellel neeldunud elektromagneti-lisel energial on inimkehale raviv toime kolmel viisil:

See aitab toota mitmeid biokeemilisi stiimuleid, mida keha võib kaotada haiguse, õnnetusjuhtumi või vigastuse tõttu;
Kiirendab ebastabiilsete struktuuride (nt. surnud rakkude) lagundamist;
Parandab keha kohanemis- ja immuunsusvõimet.

QIGONG
qi gong ehk meditatsioonist, hingamisest ja liikumisest koosnev harjutustesüsteem, mitte alati ei ole vaja liikumist. Piisab teadvustamisest. tahtest ja kontsentratsioonist. Qi gong on energeetiliselt väga tugev teraapiavorm, mis sobib igaühele.

SOOLateraapia 20min
süvasoojutus
inhalatsioon
kompressioon

TAIMRAVI
Tervis tähendab yini-yangi tasakaalu ja qi (energia) vaba ning takistusteta voolamist meie kehas. Haiguste korral see tasakaal kaob, energiat ei ole piisavalt või on selle liikumine takistatud. Taimravi eesmärgiks on yini-yangi tasakaalu taastamine ning energia toniseerimine ja blokeeringute eemaldamine.
Siiski tuleb meeles pidada, et ravimtaimed on teatud piiratud ajal kasutamiseks ning ei asenda täisväärtuslikku ja tasakaalustatud toitumist.
raviteed
essensid

DIFF.INHAlatsioon

MASSAAZ aroom kivi energeetiline klassika sport (koos – … Hiina meditsiinis kasutatakse ka erinevaid massaažiliike, mille abil saab mõjutada kogu kanalit või vaid ükskuid punkte.

Kirjuta kommentaar