fbpx

@ Villa Medica

Lümfiteraapia


Lümfisüsteem on mitmeid organeid ning süsteeme hõlmav keha „äravoolu“ süsteem, mille eesmärk on kudede puhastamine jääkainetest, liigsest vedelikust, rasvast ning toksiinidest. Lümfisüsteem talitleb esmalt läbi näärmete, lümfisõlmede, põrna, harknäärme ning mandlite; edasised jäägid filtreeritakse verest läbi neeru ja maksa.

Vajalike toitainete defitsiidi ning relatiivselt vähese füüsilise aktiivsuse tõttu on tänapäeval paljude inimeste lümfisüsteem koormatud. Järgnevad sümptomid on märk sellest, et lümfisüsteem on saastunud ning oleks tarvis organismi aidata läbi põhjaliku puhastuse.

Nahaprobleemid
Artriit
Seletamatud vigastused
Liigne kaal ja/või tselluliit
Sagedased peavalud
Krooniline väsimus/kurnatus
Siinuselised nakkused
Seedehäired

LümfisüsteemiLümfisõlmi leidub kogu inimese kehas. Põhilised lümfisõlmede kogumikud asuvad kaelal, rangluu ümbruses, rinnakorvi sees, kõhuõõnes, kubemepiirkonnas ja vaagnapiirkonnas. Neid leidub samuti suuremate veresoonte ümbruses, kopsude, neerude, maks ja põrna ümbruses. Seedetraktis moodustavad lümfotsüüdid erilisi kogumikke, mida nimetatakse tonsillideks ja adenoidideks, lümfotsüüütide kogumikke leidub ka mao ja soolestiku seinas. Samuti leidub lümfotsüüte põrnas ja luuüdis.

Lümfotsüütide moodustumine toimub luuüdis. Nagu kõik vererakud saab lümfotsüüdi areng alguse vereloome tüvirakust. Osa lümfotsüüte areneb ja küpseb luuüdis, teised aga küpsevad lõplikult lümfisõlmedes ja teistes lümfisüsteemi osades.

Eristatakse kolme tüüpi lümfotsüüte: B-lümfotsüüdid, T-lümfotsüüdid ja loomulikud tapjarakud.
B-lümfotsüütide funktsiooniks on antikehade tootmine. Antikehad on vajalikud organismi tunginud bakterite, seente ja viiruste hävitamiseks.
T-lümfotsüütidel on mitu erinevat funktsiooni: nad aitavad antikehadel hävitada organismi tunginud baktereid, seeni ja viiruseid, nad toodavad bioaktiivseid keemilisi ühendeid, mida nimetatakse lümfokiinideks. Lümfokiinidel on oluline osa organismis toimuvates immuunreaktsioonides.

Loomulikud tapjarakud on võimelised ründama kõiki organismile võõraid osiseid, nagu ka näiteks vähirakud, aidates sellega kaasa nende eemaldamisele organismist.

Lümfisõlmed ja teised lümfisüsteemi koostisosad on omavahel ühendatud lümfisoonte abil. Lümfisoontes tsirkuleerib piimjas lümf, milles asuvad ka kehas ringlevad lümfotsüüdid. Peenemad lümfisooned kogunevad mitmeks suuremaks lümfisooneks, mis suubuvad veresoontesse. Sellega satuvad tsirkuleerivad lümfotsüüdid koos lümfiga verre. Lümfotsüüdid tsirkuleerivad lümfisüsteemi ja vereringe abil kogu organismi

Tutvu ka teiste Liigese ja Liikumise kliiniku teenustega siit

Kirjuta kommentaar