Ükskõik mis probleem kuskil kehas on, on sellest mõjutatud kogu organism ja olukorra lahendamine nõuab terviku taastamist!
Keha on ühtne tervik. Kui seljaga on probleeme siis on häiritud normaalne toimimine.
Tugi- ja liikumiselundkond koosneb luustikust ja lihastest. Nende ülesanne on toetada keha ja kaitsta organeid.
Meie lülisambal on kanda määratu suur roll: see toetab keharaskust alates koljust kuni vaagnaluuni ja sellele kinnituvad paljud lihased.
Selgroog moodustab keha keskse toese. Ta on paindlik ning S- kujuline ja koosneb tavaliselt 33 lülist, mis jagunevad viieks piirkonnaks: kaela-, rinna- ja nimme-, ristluu- ja õndralülid. Kaela-, rinna- ja nimmelülid on omavahel liigestega ühendatud, mistõttu on võimalik selgroogu painutada, sirutada ja pöörata. Kohakuti asetsevate selgroolülide mulgud moodustavad kanali, milles paikneb seljaaju. Selgroogu ümbritsevate lihaste ülesandeks on hoida lülisammast õiges asendis. Pikad staatilised koormused ning üleliigne koormuse kandmine võib põhjustada lihastasakaalu häirumise ning viia lülisamba valesse asendisse.
Probleem seljaga loob koheselt probleem rühiga, mis omakorda loob probleemi hingamisega ja edasi organitega. Blokeerunud seljalihasest ei liigu informatsioon enam edasi ja nii tekivad elundites probleemid. Kui näiteks selgroost hingamiselunditeni ulatuvad närvijuured on tugevasti blokeeritud, on tugevasti häiritud hingamine ja tekkida võib astma.
Väga tähtis kogu tugiliikumisapaaraadi seisukord. On vaja parandada liigeste ja kogu keha biomehhaanikat (ning liigeste ja lihaste funktsiooni), selle parandamiseks on tarvilikud kätega tehtavad ravid. Selja ja lihasvalude eriravi kätkeb endast osteopaatia-, manuaalteraapia-, kiropraktika-, kinesioloogia-, mobilisatsiooni- ja manipulatsioonitehnikaid, venituse ja erinevate spetsiaalsete massaaživõtete ja vajadusel, koju kaasa, teha antavaid harjutusi.
Tutvu ka teiste Liigese ja Liikumise kliiniku teenustega siit